Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami - dzień 20

Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami - dzień 20
W roku 2009 wspólnie z Larsem Danielssonem oraz Leszkiem Możdżerem skomponowali muzykę do produkcji filmowej "Skarb rodu Arne"
Gdzie?
Pałac Pod Baranami w Krakowie
Rynek Główny 27, 31-010 Kraków
Kiedy?
23 lipca 2016 od 20:00
Za ile?
70 zł

Wystąpi : Bałdych Adam

Adam to skrzypek oraz kompozytor wywodzący się z Gorzowa Wielkopolskiego. Posiada dyplom Katowickiej Akademii Muzycznej oraz stypendium znamienitej Berklee College of Music. W roku 2009 wspólnie z Larsem Danielssonem oraz Leszkiem Możdżerem skomponowali muzykę do produkcji filmowej "Skarb rodu Arne" zaprezentowaną po raz pierwszy na żywo na Era Nowe Horyzonty.

W 2011 r. Adam Bałdych wydał swój pierwszy autorski album pt. "Magical Theatre", który zdobył bardzo dobre recenzje wielu branżowych magazynów jak : Jazz Corner, Jazz Times. Warto nadmienić także, że kwartalnik AllAboutJazz nadał miano "Magical Theatre" jednego z najlepszych płyt jazzowych w USA (2011). Następny album Adama został wydane we współpracy z "The Baltic Gang" nosi tytuł „Imaginary Room”. W roku 2013 Adam skomponował na rocznice Konstytucji 3 Maja cykl bardzo dobrze przyjętych utworów "Nowa Tradycja" .

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Ostatni album w dyskografii Bałdycha to "Bridges" zreazizowany we współpracy z Helge Lien Trio, kapeli z Norwegii.

Piwnica pod Baranami organizuje Letni Festiwal Jazzow juz od 20 lat. Inicjatorem oraz koordynatorem wydarzenia jest Witold Wnuk, krewny z prostej linii Piotra Skrzyneckiego. Festiwal rok rocznie zaskakuje rozmachem oraz bezkomromisowościa w doborze artystów. Koncerty w ramach wydarzenia odbywały się już w między innymi : Centrum Mangga, Radiu Kraków, Operze Krakowskiej, filharmonii czy na scenach plenerowych (Noc Jazzu, Niedziela Nowoorleańska). Obecnie wydarzenie zyskało rangę największego polskiego festiwalu jazzowego oraz jednego z bardziej rozpoznawalnych tego typu wydarzeń w skali europejskiej.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl