Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Letni Festiwal Jazzowy - koncert

Letni Festiwal Jazzowy - koncert
 
Przedstawiamy Państwu Michała Wierbę, który jest pianistą, aranżerem, kompozytorem oraz producentem.
gdzie?Piec'Art Acoustic Jazz Club w Krakowie
Szewska 12, 31-009 Kraków
kiedy?11 lipca 2017 od 21:30
za ile?30 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na Letni Jazzowy Festiwal oraz na wyjątkowy koncert Michała Wierby, pod nazwą Sea & Fire, który odbędzie się 11 lipca 2017 roku, w krakowskim Piec'Art Acoustic Jazz Club. Przedstawiamy Państwu Michała Wierbę, który jest pianistą, aranżerem, kompozytorem oraz producentem. W myśl krytyków jest czołowym przedstawicielem jazzu mainstreamowego młodego pokolenia. Publika ceni pianistę za rozpoznawalny styl jego gry, a także za improwizacje.

Kompozytor rozpoczął swoją przygodę z muzyką od nauki gry na fortepianie, miał wówczas 17 lat. Dwa lata później zaczął studia na Muzycznej Akademii w Katowicach. Kierował nim profesor Wojciech Niedziela, natomiast w roku 2008 triumfował już na Jazzowej Bielskiej Zadymce.

Od roku 2013 występuje artysta wraz z zespołem Doppelganger Project Michał Wierba. Jest to formacja elektryczna wraz z fortepianem użytym tutaj jako instrument wiodący oraz rozbudowaną sekcją perkusyjnych instrumentów, która stara się penetrować pogranicze world music i jazzu. W roku 2014 ukazała się płyta grupy, pod nazwą: "Orange Sky".

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Artysta wiele razy występował na antenie (Trójka Radio). Ostatni taki występ był z udziałem wspaniałego saksofonisty, jakim jest Maciej Sikała oraz formacji Doppelganger Project, ukazało się w formie płyty live, dzięki wydawnictwu ForTune, w roku 2016. Pianista nie ustaje w ciągłych poszukiwaniach, a także w formowaniu nowego trio z Józefem Michalikiem i Szymonem Piotrowskim.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl