Leszek Żądło European Art Ensemble - koncert

Leszek Żądło European Art Ensemble - koncert
Leszek Żądło to uznany kompozytor jazzowy, flecista oraz sakosofonista.
Gdzie?
Piec'Art Acoustic Jazz Club w Krakowie
Szewska 12, 31-009 Kraków
Kiedy?
27 sierpnia 2018 od 21:00
Za ile?
15 zł

Znany krakowski klub jazzowy Piec'Art Acoustic Jazz przy ulicy Szewskiej 12 gościć będzie w ostatnich dniach sierpnia słynnego muzyka Leszka Żądło, który zaprezentuje się krakowskiej publiczności 27 sierpnia podczas koncertu European Art Ensemble. Serdecznie zapraszamy!

Leszek Żądło to uznany kompozytor jazzowy, flecista oraz sakosofonista. Muzyk pochodzi z Polski, lecz na stałe mieszka w Niemczech. Pochwalić się może studiami w Wiedniu, Krakowie, Grazu. Aktualnie związany jest z muzycznymi uczelniami w Würzburgu oraz Monachium, gdzie pracuje jako wykładowca. Pierwsza muzyczna formacja nosiła nazwę Leszek Żądło Ensemble i powstała w 1972 roku w Polsce. W Niemczech, kilkanaście lat później, pod kierunkiem Leszka Żądło powstał Polish Jazz Ensemble. Muzyczne portfolio artysty jest imponujące: ponad osiemdziesiąt albumów, w nagraniu których uczestniczył, liczne realizacje radiowe oraz telewizyjne, mnóstwo koncertów oraz występy charytatywne. Leszek Żądło angażował się w projekty muzyczne, które miały na celu organizowanie pomocy dla rodaków podczas stanu wojennego. Od wielu już lat organizuje warsztaty dla utalentowanych, młodych muzyków w Polsce i w Niemczech.

Do udziału w projekcie European Art Ensemble Leszek Żądło zaprosił tym razem Wilhelma Scheera oraz Wojtka Groborza, Wiesława Jamioła, Tolka Lisieckiego. Wilhelm Scheer to ceniony na rynku jazzowym w Niemczech saksofonista barytonowy. Muzyk znany jest jednak głównie ze swej naukowej aktywności. To autor i naukowiec, wydawca publikacji z dziedziny informatyki. Scheer od wielu już lat zajmuje stanowisko prezesa firmy BITKOM. Wiesław Jamioł, Wojtek Groborz oraz Tolek Lisiecki współtworzą ciekawą formację muzyczną JBBO.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl