Leszek Żądło European Art Ensemble
Leszek Żądło jest liderem grupy i saksofonistą, flecistą oraz kompozytorem jazzowym pochodzenia polskiego, który na stałe mieszka w Niemczech.
Gdzie?
Piec'Art Acoustic Jazz Club w Krakowie
Szewska 12, 31-009 Kraków
Kiedy?
23 kwietnia 2019 od 21:00
Za ile?
20 zł

Leszek Żądło jest liderem grupy i saksofonistą, flecistą oraz kompozytorem jazzowym pochodzenia polskiego, który na stałe mieszka w Niemczech. Studiował on muzyczne kierunki w Wiedniu, Krakowie, a także w Grazu. Teraz wykłada na muzycznych uczelniach w Monachium oraz w Würzburgu. Pierwsza formacja, czyli Leszek Żądło Ensemble, założona została w roku 1972, zaś jedenaście lat potem już w Niemczech rozpoczął działalność inny zespół pod jego kierownictwem - Polish Jazz Ensemble. Dorobek muzyczny Leszka Żądło to więcej niż osiemdziesiąt albumów, w jakich nagraniach uczestniczył, jak również w nagraniach telewizyjnych oraz radiowych. Ma na koncie, ponad to wiele koncertów, także charytatywnych, między innymi w celu zorganizowania pomocy dla naszych rodaków, w trakcie trwania wojennego stanu, organizacje warsztatów przeznaczonych dla młodych muzyków, tak w Niemczech, jak również w Polsce.

Ceniony na rynku niemieckim jazzowy saksofonista barytonowy - Wilhelm Scheer jest głównie znany jako naukowiec, wydawca oraz autor książek informatycznych. Wiele lat był prezesem firmy, pod nazwą: BITKOM. Wiesław Jamioł, Wojtek Groborz oraz Tolek Lisiecki współpracują razem w formacji JBBO. Ponad to zostali oni zaproszeni przez Leszka do wzięcia udziału w tym muzycznym projekcie.

Zatem zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się już 23-go kwietnia 2019 roku, w Piec'Art Acoustic Jazz Club w Krakowie, znajdującym się przy ulicy Szewskiej 12. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl