Leszek Kułakowski Ensemble piccolo - Code Numbers

Leszek Kułakowski Ensemble piccolo - Code Numbers
Najnowszy projekt Leszka Kułakowskiego, kompozytora oraz pianisty prezentuje premierowe aranżacje, Ensemble piccolo w jazzowym ujęciu przy udziale gwiazd jazzu wprost z polskiej sceny.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
7 lipca 2018 od 21:00
Za ile?
40 zł

Teatr Boto w Sopocie stanie się areną ciekawego wydarzenia muzycznego. Scena przy Bohaterów Monte Casino 54b w Sopocie gościć będzie 7 lipca Leszka Kułakowskiego w projekcie "Ensemble piccolo - Code Numbers".

Najnowszy projekt Leszka Kułakowskiego, kompozytora oraz pianisty prezentuje premierowe aranżacje, Ensemble piccolo w jazzowym ujęciu przy udziale gwiazd jazzu wprost z polskiej sceny. Jest to muzyka niezwykle osobista,ekologiczna, szeroka wypełniona sonorystycznymi planami dźwiękowymi. Naczelna idea koncepcyjnego albumu Leszka Kułakowskiego to stosunki i zależności rozpięte między dźwiękami. Wśród nich wertykalne, czyli harmoniczne zależności oraz zależności linearne, czyli melodyczne, szczególnie interwałowe oraz rytmiczne. Poszczególne fragmenty dzieła skonstruowane zostały według cyfrowych zapisów odzwierciadlających zdarzenia muzyczne w utworach. Tytuły fragmentów to wspomniane już wcześniej kody, traktowane niczym ”współczesne piny muzyczne” - ”44244”, „1212222", ”66665” etc.

Projekt Leszek Kułakowski Ensemble piccolo - Code Numbers zaprezentuje się w Sopocie w składzie: Tomasz Sowiński na perkusji, Piotr Kułakowski - kontrabas oraz kompozytor Leszek Kułakowski - pianino.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Leszek Kułakowski dla wielu miłośników, po prostu „wizjoner jazzu” uważany jest przez grono krytyków za jednego z najznamienitszych artystów jazzowych lat dziewięćdziesiątych w Polsce. Płyta Eurofonia w ankietach Jazz Forum 2000 zyskała rangę „Albumu Roku”, a sam Leszek Kułakowski stał się laureatem Nagrody Artystycznej Pomorza. Muzyk współpracował z licznymi postaciami z czołówki polskiego jazzu. Pochwalić się może koncertami na najistotniejszych festiwalach jazzowych w kraju oraz na scenach Europy Zachodniej.

Odwiedził Niemcy, Holandię, Francję, Hiszpanię. Był także w Stanach Zjednoczonych. Inspiracji szuka w jazzie traktowanym niczym tworzywo, kreujące uniwersalną narrację muzyczną. Leszek Kołakowski to jeden z nielicznych kompozytorów na świecie, który łączy jazz z artystyczną muzyką zwaną „Third Stream”. Artysta skomponował ponad sto pięćdziesiąt utworów dedykowanych różnym obsadom jazzowym. Podczas pracy z małymi formami jazzowymi kompozytor eksperymentuje z dźwiękową materią, kompilując jazzowe treści z aleatoryzmem, czyli Aleatomodalblues oraz serializmem, czyli Seriablueslizm, polimodalizmem i politonalnością [np. Gonitwa nr 7].

Krytyk, Roman Kowal z Jazz Forum twierdzi, iż Leszek Kułakowski to reprezentant pewnego typu osobowości muzycznej, rzadko spotykany kompozytor, który z taką swobodą porusza się po różnorodnych rewirach muzyki jazzowej i współczesnej. To jedna z najbarwniejszych osobistości twórczych jazzu w Polsce, która zasługuje bez wątpienia na uznanie oraz zdecydowanie mocniej eksponowane miejsce w pamięci i świadomości fanów. Robert Buczek z Gazety Wyborczej twierdzi, iż dzięki głębokiej znajomości rzemiosła jazzowego aktualne dokonania Leszka Kułakowskiego naznaczone są świeżością i oryginalnością oraz wnoszą w świat jazzu w Polsce nową perspektywę w spojrzeniu na muzykę.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl