Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Łamanka, czyli Noc Świętojańska po ukraińsku

Łamanka, czyli Noc Świętojańska po ukraińsku
 
W trakcie tego wydarzenia, będziecie Państwo mieli okazję, by nauczyć się zaplatać wianki, zatańczyć w korowodzie, zaśpiewać ukraińskie tradycyjne "hajiwki" oraz "wesnianki"
gdzie?Protokultura Klub Sztuki Alternatywnej
Niterów 29b, 80-864 Gdańsk
kiedy?od 24 czerwca 2017 19:00 do 25 czerwca 2017 08:00
za ile?60 zł
organizatorProtokultura Klub Sztuki Alternatywnej

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na zabawę ukraińską, która potrwa do białego rana, a odbędzie się z okazji świętojańskiej nocy, w tradycji wschodniej okreslanej jako Noc na Iwana Kupała. Organizatorami zabawy jest Związek Ukraińców w naszym kraju oraz Teatr Navpaky, a będzie ona miała miejsce już 24 czerwca 2017 roku, od godziny 19:00.

W trakcie tego wydarzenia, będziecie Państwo mieli okazję, by nauczyć się zaplatać wianki, zatańczyć w korowodzie, zaśpiewać ukraińskie tradycyjne "hajiwki" oraz "wesnianki", czyli letnie pieśni, jak również popróbować dań ukraińskiej kuchni. Jednym słowem, można określić wydarzenie jako brak nudy, naukę nowych rzeczy, zza naszej wschodniej granicy. Natomiast do tańca zagrają Wam "Chutir" (Gdańsk) oraz "Ukrainian Folk" (Górów Iławecki). Impreza jest organizowana w granicach cyklu, w którym zaczyna się od tradycji i przechodzi do współczesności.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl