Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Lajko Felix i Vołosi koncert

Lajko Felix i Vołosi koncert
 
Muzycy sprawnie przekraczają granice wyznaczone przez instrumentarium smyczkowe.
gdzie?Teatr Szekspirowski
Bogusławskiego W. 1, 80-826 Gdańsk
kiedy?5 grudnia 2017 od 19:00
za ile?25 zł

Vołosi oraz Lajkó Félix wspólnie przekraczają granicę smyczkowego instrumentarium. Kreują dźwięki oraz brzmienia niezwykle nowoczesne, które niosą w sobie znamiona jazzowych improwizacji. Utwory przesiąknięte są energią rockową, która zwiększa niezwykle emocjonalny przekaz muzyczny.

Felix Lajkó jest artystą wszechstronnym i jednocześnie bezkompromisowym. To słynny wirtuoz skrzypiec oraz cytry oraz węgierski aktor i kompozytor. W muzycznych podróżach odwiedza rewiry zarezerwowane dla różnych konwencji. Sięga do źródeł muzyki klasycznej oraz filmowej. Ceni sobie jazzowe oraz rockowe inspiracje. W trakcie poszukiwań dba o to, by nie zatracić wyjątkowego, oryginalnego stylu oraz świeżości wyrazu artystycznego. Utwory komponowane przez Lajkó Félixa oscylują między melancholią oraz transem. To opowieści przepełnione opanowaniem oraz nieokrzesaniem. Muzyczny efekt firmowany nazwiskiem węgierskiego kompozytora to gwarancja kontaktu z dziełem muzycznym ugruntowanym dzięki tradycyjnej, klasycznej formie, gdzie nieskrępowana inspiracja odgrywa zasadniczą rolę.

Vołosi - to polski zespół, który wystąpi w asyście węgierskiego artysty. Formację tworzą klasyczni muzycy, a ich twórczość wyraźnie przekracza folkowe granice. Vołosi debiutowali siedem lat temu podczas festiwalu o wymownej nazwie "Nowa Tradycja". Podczas festiwalu sięgnęli po wszystkie pozaregulaminowe i regulaminowe nagrody. Rok po debiucie potwierdzili i ugruntowali sukces, a dowodem na to jest tytuł Grand Prix podczas Svetozar Stracina. Zostali nagrodzeni za najlepszy utwór w kategorii Europa - world music. Konkurs organizowany był przez EBU Europejską Unię Nadawców.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

W 2012 roku pierwszy album zespołu zakwalifikował się do specjalnej selekcji World Charts TOP20 Europe. Od tej chwili Vołosi są nieustannie w ruchu. Kołem napędowym są koncerty, które odbywają się niemal na całym świecie. Vołosi liczyć mogą na przychylność publiczności. Nagradzani są podczas koncertów żywiołowymi i spontanicznymi reakcjami. Łagodnie wypowiada się o nich loża krytyków. Recenzenci zgodnie twierdzą, że formacja Vołosi wymyka się tradycyjnemu klasyfikowaniu. Muzycy wykreowali bardzo oryginalny, trudny do podrobienia styl.

Muzycy sprawnie przekraczają granice wyznaczone przez instrumentarium smyczkowe. Kreują brzmienia przesiąknięte nowoczesnością, dźwięki które potrafią zjednać sobie przychylność odbiorcy, ponieważ wyraźnie nawiązują do korzeni karpackich. Brzmienia zadowolą wyrafinowanego odbiorcę, przepełnione są ambitną, wyrafinowaną jazzową improwizacją. Nad całością roztacza się aura rockowej energii, dzięki której emocjonalny przekaz nabiera całościowego wizerunku.

Vołosi uwielbiani są tak przez publiczność potężnych, rockowych festiwali jak i bywalców eleganckich, prestiżowych sal koncertowych oraz wielbicieli szeroko rozumianej world music. Fenomen grupy sprawia, że muzyka Vołosów zyskuje niepowtarzalne oblicze oraz trudno ją odnieść do innych gatunków. To niezwykła zaleta - umieć wykreować w dzisiejszych czasach nastrój, który zaskakuje oryginalnością i niepowtarzalnością.

Serdecznie zapraszamy poszukiwaczy niespokojnych, ambitnych i zaskakujących dźwięków. Lajko Felix i Vołosi na scenie gdańskiego Teatru Szekspirowskiego przy ulicy Bogusławskiego 1. Koncert już 5 grudnia, zapraszamy! Zaczynamy o godzinie 19:00!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl