Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Lado w Mieście 2017 vol.2: Jesień + Mazut koncert

Lado w Mieście 2017 vol.2: Jesień + Mazut koncert
 
Jesień to trio, które stale poszukuje swojej muzycznej tożsamość, a czyni to penetrując piosenkowe formy i walcząc z nimi.
gdzie?Plac Zabaw nad Wisłą (BarKa)
bulwar B. Grzymały-Siedleckiego, 00-347 Warszawa
kiedy?13 lipca 2017 od 20:00
za ile?bezpłatnie
organizatorLADO ABC

W imieniu organizatora, firmy LADO ABC, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na ucztę muzyczną, która odbędzie się 13 lipca o godzinie 20:00 na Placu Zabaw nad Wisłą (BarKa) przy bulwarze B. Grzymały-Siedleckiego w Warszawie. W ramach muzycznej odsłony Lado w Mieście 2017 vol.2: wysłuchać będzie można koncertu formacji Jesień oraz Mazut.

Jesień to trio, które stale poszukuje swojej muzycznej tożsamość, a czyni to penetrując piosenkowe formy i walcząc z nimi. Efektem tych działań jest nieustanne formowanie kolejnych form piosenkowych. Walka zespołu z tą trudną materią przynosi doskonałe efekty. Niestety, działania kosztują zwykle mnóstwo sił, dlatego Jesień wydaje niezwykle rzadko. Pierwsze muzyczne wydawnictwa to zapisy dwóch krótkich materiałów datowanych na 2013 roku. Trzy lata później pod egidą wytwórni gdyńskiej Music Is The Weapon wydali pierwszą długogrającą płytę zatytułowaną „Jeleń". Album składa się z dwunastu utworów. Tematycznie artyści oscylują wokół motywów miłości, śmierci, boga, diabła, stawiania, przestawania i sportu. Gościnnie na płycie pojawili się Natan Kryszk (Pokusa - trio jazzowe z Warszawy) oraz Mateusz Stolnicki (SoundSystem Boazeria).

Mazut to gwarancja wielu kolorowych efektów czynionych przez zabawkowy klawisz, oldschoolowe radioodbiorniki, stare dyktafony, odnalezione w śmieciach taśmy magnetofonowe, sample pochodzące z motywacyjnych kaset oraz stare kasety wideo, syntezatory, mikrofon unitra, perkusyjny automat, czteroślad kasetowy. A dźwięki rodowód mają w obskurnych piwnicach w centrum miasta. To mazut - analogowy hałas rytmiczny. Formacja Mazut powstała cztery lata temu, inicjatorami stali się Paweł Starzec oraz Michał Turowski, którzy tworzą improwizowane utwory, a wykorzystują do tego najróżniejsze sprzęty. Często są to zabawkowe klawisze, wiekowe radioodbiorniki, które spotkać można tylko na pchlich targach. Wykorzystują stare magnetofonowe taśmy, a także bardziej popularne urządzenia, jak syntezatory, samplery, perkusyjne automaty. Muzyka grupy Mazut jest zwykle mroczna oraz niepokojąca, chociaż w pewnych fragmentach pojawić się mogą także humorystyczne akcenty.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl