Laboratorium Pieśni: Rasti - koncert
Dziewczyno rośnij, dojrzej i wyrośnij wreszcie na wysoką sosnę, nabierz przy tym barw, otwórz swe skrzydła oraz zaufaj własnym mocom, zobacz jaka jesteś piękna, kim jesteś!
Gdzie?
Teatr Szekspirowski
Bogusławskiego W. 1, 80-826 Gdańsk
Kiedy?
19 stycznia 2019 od 19:00
Za ile?
40 zł

Rasti, czyli premiera trójmiejska albumu Laboratorium Pieśni 19-go stycznia, o godzinie 19:00, w gdańskim Teatrze Szekspirowskim, znajdującym się przy ulicy Bogusławskiego W. 1. Bilety wstępu kosztują 40 złotych.

Dziewczyno rośnij, dojrzej i wyrośnij wreszcie na wysoką sosnę, nabierz przy tym barw, otwórz swe skrzydła oraz zaufaj własnym mocom, zobacz jaka jesteś piękna, kim jesteś! Śpiewaj, tańcz, oddychaj pełną piersią i ciesz się samą sobą. Przede wszystkim twórz światy, wykreuj dźwięki, śpiewaj swe własne pieśni, które płyną z twej istoty i z twego ducha.

Zatem zapraszamy Was na koncert, na którym celebrować będziemy przyjście na ten świat nowego albumu Laboratorium Pieśni, pod tytułem: "Rasti". To kolejny album zespołu. Pierwszy, nosił tytuł: "Rosna", później w składach nieco mniejszych powstały: "Sound Meditation", czyli tradycyjne pieśni, jednak w odsłonie nieco relaksacyjnej oraz "Puste Noce" - z pieśniami pogrzebowymi. Wreszcie przyszedł czas na najnowszą: "Rasti", czyli album dziewczynę, który odważniej zaczyna odchodzić od tradycji i coraz bardziej wierzyć w wewnętrzny i intuicyjny świat, a także we własny przekaz. Rasti znaczy rośnij.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Natomiast kobiecość to pieśń wielogłosowa, płynąca z wnętrza ziemi i z początków świata. Prastara jak kamienie, niczym puszcze, prastarą jak pierwsze dźwięki, pierwsze wibracje. Kobiecość to wolność, to głos natury, nieposkromiona dzikość oraz łagodność równocześnie. To rzeka, w której dzieci się kąpią, a zwierzęta z niej piją. Kobiecość to dar również dla mężczyzn, aby Ci mogli wchodzić na ścieżkę dobrego serca. To wschód i zachód słońca, księżyc w pełni oraz w nowiu.

Kobiecość to pierwszy taniec, który jest tańczony w strugach deszczu, oddech z dna oceanu, wołanie o miłość. Zaproszenie do kręgu, gdzie śpiewane są pradawne pieśni, a także wyśpiewuje się zaklęcia, czy gra na bębnach rytmy transowe. Czyste celebrowanie życia, bijące źródło.

Laboratorium Pieśni (folk mystic, world, etno) jest to zespół trójmiejski, złożony z kobiet/pieśniarek, który powstał w roku 2013. Formacja śpiewa oraz aranżuje pieśni tradycyjne polifoniczne, bułgarskie, ukraińskie, białoruskie, albańskie, serbskie, polskie, bośniackie, jak również gruzińskie, oksytańskie, skandynawskie i wiele innych. Wykonują też pieśni świata a capella, a także z akompaniamentem bębnów szamańskich oraz innych etnicznych instrumentów, jak między innymi: shruti box, fletu, dzwonków, przeszkadzajek, kalimby, gongu, mis, wnoszą do pieśni nowe aranże, przestrzenie głosowych improwizacji, zainspirowanych dźwiękami natury, intuicyjnych, kobiecych, dzikich.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl