Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Kwartet Oli Mońko

Kwartet Oli Mońko
 
W repertuarze koncertu pojawi się materiał z albumu zatytułowanego "Wherever You are".
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?20 października 2017 od 21:00
za ile?30 zł

Mamy zaszczyt zaprosić na ciekawe wydarzenie muzyczne. Na deskach Teatru Boto w Sopocie, 20 października pojawi się artystka, Ola Mońko i w towarzystwie kwartetu roztoczy przed publicznością niezwykłą aurę muzycznych klimatów w stylu Krzysztofa Komedy, Lee Morgana, Horacego Silvera oraz Mc Coy Tynera. Serdecznie zapraszamy! Sopocka scena przy Bohaterów Monte Cassino 54b w tym dniu zarezerwowana zostaje wyłącznie dla jazzu rodem z samej Ameryki.

W repertuarze koncertu pojawi się materiał z albumu zatytułowanego "Wherever You are". Płyta nagrana została w czerwcu 2017 roku przy udziale Macieja Sikały (sax), Jerzego Małka (trumpet), Michała Barańskiego (bass), Erica Allena (drums). Płyta ujrzy światło dzienne już niebawem, a koncert w Teatrze Boto to okazja do poznania kompozycji oraz aranżacji napisanych przez Olę Mońko. Artystce, Aleksandrze Monko - Allen - piano, towarzyszyć na scenie będą: sax - Marcin Janek, bass - Paweł Urowski, drums - Drum Art Marcin Jahr.

Artystka zdobyła wyższe wykształcenie podczas edukacji na katowickiej Akademii Muzyki Rozrywkowej imienia Karola Szymanowskiego, gdzie ukończyła Wydział Jazzu oraz Muzyki Rozrywkowej. Nauki pobierała w klasie Wojciecha Niedzieli, była to klasa fortepianu. Rok po ukończeniu Akademii kontynuowała naukę w Nowym Yorku, w City College of NY. Spotkała się tam z osobistościami klasy: Johna Patitucciego, Johna Hicksa, Ronney'a Mathewsa czy Geriego Allena. Aleksandra Monko to także absolwentka waszyngtońskiego University of the District of Columbia, gdzie w 2010 roku szkoliła się w klasie fortepianu prowadzonej przez Marvy Cooper. W Forestville, w Maryland, przez sześć sezonów prowadziła Chór Gospel działający pod patronatem kościoła Catholic Church Mt. Calvary. W tym okresie skomponowała wiele utworów przeznaczonych do wykonywania przez chór.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Podczas pobytu w Waszyngtonie współpracowała z Butch Warrenem, Eric'em Allenem, Ephraimem Wolfolkiem, Catariną Racha oraz Vanessą Williams. Artystka ma w swym dorobku udział w "Tribute to Charlotte Holloman", który rozegrał się w 2011 na scenie muzycznej University of the District of Columbia. Ola Monko w 1999 roku oraz w 2003 roku sięgnęła po laur zwycięstwa podczas Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego imienia Krzysztofa Komedy w Słupsku. Nagrodzona została za piosenki "I will not fall in love with you" oraz "Open Sea".

Aleksandra Monko to artystka, która na stałe mieszka w Polsce i aktualnie uczestniczy aktywnie w życiu artystycznym Trójmiasta.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl