Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Kultura a historia lokalna – seminarium

Kultura a historia lokalna – seminarium
Tożsamość tworzy przede wszystkim powiązania między dziejami środowiska, jego instytucjami historycznymi oraz, co najważniejsze, bohaterami.
Gdzie?
Pałac Szustra - Warszawskie Towarzystwo Muzyczne
Morskie Oko 2, 02-511 Warszawa
Kiedy?
5 grudnia 2016 od 11:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Dorożkarnia Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży

Dorożkarnia, Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży zaprasza 5 grudnia na seminarium, które odbędzie się w Pałacu Szustra (Warszawskie Towarzystwo Muzyczne) przy ulicy Morskie Oko 2 w Warszawie. Tematem spotkania będzie zagadnienie analizujące powiązania między kulturą a historią lokalną.

Tożsamość jest obecnie niezbędnym warunkiem integracji lokalnej społeczności. Jej przeobrażenia, trwanie i funkcjonowanie w globalnym systemie uwarunkowane są przed wszystkim istnieniem, ugruntowaniem przywiązań: emocjonalnym, fizycznym, geograficznym – mieszkańców do „oswojonego środowiska”. Tożsamość tworzy przede wszystkim powiązania między dziejami środowiska, jego instytucjami historycznymi oraz, co najważniejsze, bohaterami.

Pojawia się sporo pytań. Jak animator kultury powinien dbać o historyczne dziedzictwo miejsca, w którym działa i dla którego działa? Czy można wpłynąć na stopień znajomości własnej historii? Czy i jak animować działania na rzecz propagowania historii swej „małej ojczyzny”?

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Organizatorzy seminarium wiedzą, że dyskusje, debaty i spory oscylujące wokół tego tematu nigdy nie zostaną wyczerpane, a waga ich jest zawsze niezmienna - są bezcenne.

Ramowy program seminarium:
– warsztaty oparte na kanwie obyczajowo - historycznej,
- wystawa fotografii oraz prezentacja elementów scenografii teatralnej i rekwizytów, jako przykład wykorzystania lokalnych historii w artystycznej działalności,
- happeningowe działania krążące wokół tematyki miejskiego folku i tradycji, w tym występy artystyczne i performance.
– burza mózgów poszukująca inspiracji do opracowań nowatorskich programów, które nawiązują do lokalnych tradycji i wyznaczają nowe trendy w kulturalnej edukacji,
- prezentacje inspirujących doświadczeń, które pojawiły się w kontekście pracy wychowawczej i edukacyjnej opartej na lokalnej historii,
- omówienie znaczenia, jakie może zyskać historia lokalnego środowiska w podtrzymywaniu wspólnoty oraz kreowaniu atrakcyjnej, nowoczesnej i przyjaznej rzeczywistości dla mieszkańców.

Seminarium rozpocznie się o 11:00. Zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl