Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Kuba Badach Oldschool Tour - koncert

Kuba Badach Oldschool Tour - koncert
 
To pierwsza solowa płyta, muzycznie autorska w całym dorobku artystycznym Kuby Badacha.
gdzie?Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
kiedy?17 listopada 2017 od 20:00
za ile?69 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na odsłonę pierwszą koncertowej trasy Kuby Badacha. Ma ona wypromować solową płytę artysty, noszącą tytuł: "Oldschool".

Kuba Badach ma za sobą już trzydzieści lat pracy twórczej oraz aktywności muzycznej w charakterze wokalisty, kompozytora oraz producenta. Odbył on również setki koncertów, a także kooperacji muzycznych z największymi gwiazdami sceny polskiej, bardzo wielu albumach współtworzonych z innymi artystami, Badach postanowił, że stworzy płytę, noszącą tytuł: "Oldschool". To pierwsza solowa płyta, muzycznie autorska w całym dorobku artystycznym Kuby Badacha.

Sam artysta o swym albumie wypowiada się: "Oldschool" z języka angielskiego tłumaczymy jako coś staroświeckiego, co wywodzi się z tzw. "starej szkoły". Zatem tytuł może zasugerować, iż napisałem, a także nagrałem tutaj muzykę w konkretnej stylistyce retro, dajmy na to w stylistyce lat sześćdziesiątych.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Jednak nie jest tak dokładnie. Ponieważ dla mnie słowo "oldschool" jest hasłem, które odnosi się do sposobów pisania, jak również angażowania utworów. Już od małego poruszały mnie najbardziej piosenki, w których wiele się działo. Tam ciekawe melodie znajdowały się na przebogatych harmonicznych strukturach, które spinane były aranżami wielopłaszczyznowymi. Utwory zatem napisane, a także wyprodukowane przez takich artystów jak, na przykład: Quincy Jones, Stevie Wonder, Burt Bacharach, Donald Fagen. Dzieła, których po dziś dzień miło mi posłuchać, i które wciąż mnie fascynują. Płyta "Oldschool" jest dla mnie zatem swoistym ukłonem przed moimi mistrzami.

Usłyszymy na nim natomiast kilkanaście kompozycji, które są utrzymane w różnych stylistykach. Możemy posłuchać zatem jazzowych dźwięków tak charakterystycznych dla formacji Kuby Badacha - fortepian w rękach Jacka Piskorza, później kontrabas obsługiwany przez Michała Barańskiego oraz perkusję przez Roberta Lutego. Wszystko to wzbogaci brzmienie gitary Łukasza Belcyra, jak również hammonda Marcina Górnego i Piotra Schmidta, który zagra na trąbce.

Usłyszą Państwo także echa stylów pochodzących z lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Na słuchaczy czeka też niespodzianka, iż w licznych piosenkach artysta nie jest tylko wokalistą i kompozytorem, jednak nagrywał partie basowej gitary, a także klawiszowych instrumentów. Zatem "Oldschool" stworzony został całkiem na przekór obowiązującym trendom i modom, dla wszystkich, którzy szczególnie zatęsknili za popem, ale takim ambitniejszym.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 17-go listopada 2017 roku, w gdańskim Starym Meneżu, znajdującym się przy ulicy Juliusza Słowackiego 23. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 69 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl