Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Krzysztof Majchrzak - koncert

Krzysztof Majchrzak - koncert
 
Artysta ze sporym powodzeniem rozwija także swą solową karierę. Sięga do wielu muzycznych źródeł w poszukiwaniu inspiracji.
gdzie?Muzeum Narodowe w Krakowe - Gmach Główny
Al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
kiedy?11 marca 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na koncert Krzysztofa Majchrzaka, który odbędzie się w Muzeum Narodowym w Krakowie, w Gmachu Głównym przy alei 3 Maja 1. Koncert odbędzie się 11 marca o godzinie 18:00. Koncert towarzyszy ekspozycji "ONNA – piękno, siła, ekstaza” .

Krzysztof Majchrzak to muzyk, kompozytor i muzyczny producent. Od wielu już lat traktowany jest jako jeden z najkreatywniejszych europejskich muzyków. Studiował klasyczny kontrabas, lecz jako środek artystycznej wypowiedzi wybrał gitarę i bas elektryczny. W latach osiemdziesiątych uczestniczył aktywnie w powstawaniu nowej fali jazzu w Polsce. Grał w wielu słynnych formacjach. Takich jak: „New Jazz Band", „Tie Break” oraz „Symphonic Sound Orchestra”. Już od końca lat osiemdziesiątych minionego wielu tworzy i mieszka we Francji.

Krzysztof Majchrzak zdobył międzynarodową renomę grając w grupach, które współtworzył z muzykami należącymi do czołówki światowej (należy wymienić: Granta Calvina Westona, Pete'ego Drungle'a, Warrena Benbowa, Philippe'a "Pipona" Garcia, Toma Bergerona, Michela Godarda, Waltera Langa i Ricka Hollandera). Występował podczas wielu festiwali i w wielu europejskich, kanadyjskich i amerykańskich salach koncertowych. Nagrał sporo albumów między innymi w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Francji.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Artysta ze sporym powodzeniem rozwija także swą solową karierę. Sięga do wielu muzycznych źródeł w poszukiwaniu inspiracji. Czerpie ze współczesnej muzyki poprzez Harmolodic oraz muzykę etniczną, eksperymentalną, rock progresywny aż do open fusion. Wykorzystuje wiele rodzajów improwizacji. Szczególnie ceni sobie improwizację „non-idiomatyczną”. Bez ustanku pracuje nad swoim niepowtarzalnym i oryginalnym brzmieniem. Interesują go wszelkie eksperymenty z pogranicza sztuk – tam gdzie wspólnie istnieją na scenie dźwięk, słowo i muzyka.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl