Krzesimir Dębski - Koncert Muzyki Filmowe
KRZESIMIR DĘBSKI to świetny, znany kompozytor. Dał się poznać także jako doskonały dyrygent, jazzowy skrzypek, aranżer oraz producent muzyczny.
Gdzie?
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu - Duża Scena
Marszałka Józefa Piłsudskiego 67, 50-019 Wrocław
Kiedy?
15 października 2018 od 19:00
Za ile?
55 zł

Serdecznie zapraszamy do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, gdzie na Dużej Scenie 15 października o godzinie 19.00 pojawi się Krzesimir Dębski z Koncertem Muzyki Filmowej.

KRZESIMIR DĘBSKI to świetny, znany kompozytor. Dał się poznać także jako doskonały dyrygent, jazzowy skrzypek, aranżer oraz producent muzyczny. Krzesimir Dębski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu, nauki pobierał u Andrzeja Koszewskiego. Kończył także dyrygenturę na tej samej uczelni pod czujnym okiem Witolda Krzemieńskiego. W roku 1980 zaproszony został przez słynnego promotora Joachima Ernesta Berendta do udziału w festiwalu organizowanym w Baden-Baden New Jazz Meeting.

Tam również nagrał pierwszy album w gwiazdorskiej, międzynarodowej obsadzie. Do udziału w nagraniach namówił, między innymi, Wolfganga Daunera, Didiera Lockwooda, Triloka Gurtu i Charlie'go Mariano. Jako lider jazzowej formacji String Connection, a także jako solista koncertował na europejskich scenach już od roku 1980. Z podobnym zaangażowaniem koncertował również na scenach USA oraz Kanadzie. Krzesimir Dębski ma za sobą ponad 1000 koncertów, w tym także radiowe i telewizyjne. Uznany periodyk muzyczny „Jazz Forum” w latach osiemdziesiątych przyznał muzykowi zaszczytne miano „Najlepszego Kompozytora”, „Najlepszego Skrzypka”, a także „Najlepszego Aranżera Roku”. Również w 1985 roku, uplasował się w dziesiątce najlepszych jazzowych skrzypków. Ranking powstał pod egidą pisma amerykańskiego „Down Beat”.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Krzesimir Dębski grał ze słynnymi jazzowymi muzykami na całym świecie. Brał udział w festiwalach: amerykański w Reno, hiszpański w Getxo, w Paryżu, w Helsinkach, w Montrealu, w Konsbergu, w Hamburgu, w Baden-Baden, w Budapeszcie, w Leverkusen, w Sibiu, w Debreczynie, w Bratysławie, w Berlinie, w Norymberdze, w Hadze, w Pradze, w Kopenhadze, w Le Mans. Artysta nagrał ponad trzydzieści krążków z autorskimi kompozycjami dla licznych wytwórni płytowych. Od roku 1987 Krzesimir Dębski będąc u szczytu swej jazzowej kariery, poświęcił się w znacznej mierze poważnej, kompozytorskiej twórczości. Kompozytor stworzył ponad sto dwadzieścia utworów kameralnych i symfonicznych. Były to, między innymi, dwie symfonie, opera, cztery oratoria, utwory religijne, jedenaście koncertów instrumentalnych. Utwory Krzesimira Dębskiego były wykonywane podczas prestiżowych festiwali muzycznych. W gronie artystów współpracujących z kompozytorem pojawili się: Jose Cura, Vadim Riepin, Daniel Stabrawa, Gilad Atzmon, Susan Svrcek, Andrzej Dobber, Konstanty Andrzej Kulka, Filharmonicy Berlińscy „Cello Ensamble” oraz Chór z Oslo "Solvguttene".

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl