Krystyna Janda w Imparcie: Zapiski z wygnania
Ileż cierpienia może znieść człowiek, zanim nie oszaleje?
Gdzie?
Sala duża Impart
Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław
Kiedy?
14 maja 2018 od 19:00
Za ile?
150 zł
Organizator
Strefa Kultury Wrocław

Strefa Kultury Wrocław oraz Teatr Polonia bardzo serdecznie zapraszają Państwa do Impartu, gdzie odbędzie się pierwszy w mieście Wrocław pokaz przedstawienia, pod tytułem: „Zapiski z wygnania”. Spektakl jest oparty na osobistych wspomnieniach dwudziestoletniej Sabiny Baral. Sabina była emigrantką 1968 roku, która wyjechała z naszego kraju na panującej wówczas fali antysemickiej polityki władz. Przedstawienie wyreżyserowała Magda Umer, zaś występują w nim: Krystyna Janda oraz Janusz Bogacki wraz z muzycznym zespołem.

Ileż cierpienia może znieść człowiek, zanim nie oszaleje? Ludzie wyszli z lasów, z szaf, z dziur znajdujących się w ziemi, piwnic oraz strychów, wychodzili wręcz półżywi z obozów, powracali z Syberii, a także z Kazachstanu, do Polski, do domu. Później zaś, przez kolejne 23 lata nie wyjeżdżali. Pragnęli zamieszkać tutaj, gdzie przyszli na świat, gdzie rodzili się ich rodzice, jak również tu gdzie urodziły im się dzieci - my. Po skończonej gehennie wojennej, po latach cierpień oraz strachu, pomimo wszystko zdecydowali jeszcze raz, iż Polska jest ich ukochanym krajem. I właśnie tych ludzi po roku 1968 Polska odrzuciła.

Premiera przedstawienia "Zapiski z wygnania" miała miejsce 9-go marca w Teatrze Polonia, w Warszawie. Pierwszy raz we Wrocławiu zostanie zagrany 13-go maja, w niedzielę, o godz. 20:00, przy ulicy Mazowieckiej 17.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Adaptacja - Krystyna Janda i Magda Umer; Reżyseria - Magda Umer; Realizacją dźwięku zajął się Michał Cacko; Opracowanie oraz kierownictwo muzyczne należy do Janusza Bogackiego; Projekcje - Radosław Grabski; Asystentka reżysera i producent wykonawczy - Ewa Ratkowska.

Natomiast obsada jest następująca: Krystyna Janda oraz Janusz Bogacki razem z muzycznym zespołem występującym w składzie: Mateusz Dobosz oraz Paweł Pańta - na kontrabasie, Tomasz Bogacki - na gitarze, Bogdan Kulik - na perkusji, Marek Zebura - na skrzypcach.

Spektakl trwa około dziewięćdziesięciu minut i jest bez przerwy. Bilety wstępu kosztują 150 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl