Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Kryminalna Odessa - koncert andrzejkowy w Starym Klasztorze!

Kryminalna Odessa - koncert andrzejkowy w Starym Klasztorze!
 
Po koncercie nastąpi kolejna faza imprezy, tym razem organizatorzy zapraszają na zabawę przy klezmerskiej i bałkańskiej muzyce.
gdzie?Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Purkyniego J. E. 1, 50-150 Wrocław
kiedy?30 listopada 2017 od 20:00 do 23:00
organizatorStary Klasztor

Sala Gotycka w Starym Klasztorze przy ulicy J.E. Purkyniego 1 we Wrocławiu już 30 listopada rozbrzmiewać będzie dźwiękami rodem z samej Odessy.

O godzinie 20:00 rozpocznie się koncert z okazji andrzejek zatytułowany "Kryminalna Odessa". Koncert wykona grupa muzyczna wprost z samej Odessy, formacja FELIX SHINDER & DENGI VPERED! Zgodnie z andrzejkową tradycją pojawią się z pewnością wróżby oraz inne obrzędy wynikające z tradycji. Po koncercie nastąpi kolejna faza imprezy, tym razem organizatorzy zapraszają na zabawę przy klezmerskiej i bałkańskiej muzyce.

Zanosi się na niezapomniany wieczór, podczas którego każdy otrzyma ogromną porcję energii i dawkę pogody ducha. Warto zebrać odpowiednią kompanię i rezerwować czas! Pamiętajcie, jeśli andrzejki to tylko w Starym Klasztorze!

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Felix Shinder wraz z zespołem wykonają kolaż klezmerskiej muzyki oraz znanych "bandyckich" ludowych pieśni wprost z rodzinnego miasta muzyków - Odessy. Port morski, port w Odessie zawsze był źródłem inspiracji, z którego czerpało wielu artystów. Był również istotnym ośrodkiem żydowskiej kultury oraz słynął ze specyficznej morskiej aury, a także charakterystycznego dowcipu i humoru. Z tego źródła pochodzi gatunek muzyczny zwany "Russian Chanson". Te pieśni miejskie, o ludowych inspiracjach powstawały w podziemiu kryminalnej Odessy. Działo się tak wiek temu. W Polsce pieśni zyskały popularność dzięki występom kultowego i niezwykle popularnego artysty Aloszy Awdiejewa. Nostalgiczny oraz bohemiczny temperament pieśni wypływający z ukraińskiego wybrzeża, wprost znad Czarnego Morza w pełni oddają dynamikę oraz tętniące życiem występy formacji Felixa Shindera oraz jego uzdolnionych muzyków.

Podczas koncertów odczuć można niepowtarzalną atmosferę zamierzchłych, starych czasów 'desperado' oraz szczególną wrażliwość i poczucie humoru, płynące wprost z Odessy. Występy grupy wypełnione są żywymi rytmami, orzeźwiającą anarchią i przede wszystkim radością życia. Felix Shinder oraz Dengi Vpered wydali rok temu pierwszą płytę, która aktualnie wypływa na międzynarodowe sceny. Formacja wyruszyła już z lśniącego, starego, portu w Odessie. Podczas koncertowej podróży odwiedzą również Polskę. Zapraszamy 30 listopada do Starego Klasztoru! Andrzejki przy asyście Felix Shinder, to doskonały pomysł! Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl