Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Kormorany Koncert

Kormorany Koncert
 
Tworzą przygotowane starannie, jednakże otwarte na improwizowanie kompozycję, tak aby każdy słuchacz mógł wpływać na ich kształt.
gdzie?Wydział Remontowy
Pl. Solidarności 1, 80-958 Gdańsk
kiedy?10 czerwca 2017 od 21:00
za ile?bezpłatnie

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert awangardy muzycznej polskiej, zespołu z Wrocławia, o nazwie "Kormorany". Grupa już od początku swej działalności była związana z Pomarańczową Alternatywą.

Uznani wręcz za legendę awangardy polskiej, autorzy muzyczno-plastycznych happeningów - to właśnie artyści z formacji Kormorany, którzy od jakichś trzydziestu lat intrygują swych słuchaczy stylem, a także podejściem bezkompromisowym do twórczości własnej. W latach osiemdziesiątych zespół zasłynął z grania tradycyjnego, ale w miejscach nietradycyjnych, jak na przykład dworce, czy ulice.

Muzyka zespołu towarzyszyła, między innymi w akcji, pod tytułem: "Major na Senatora", która odbywała się przed czerwcowymi wyborami w roku 1980. Twórczość instrumentalna grupy wiele razy stanowiła tło politycznych manifestacji, jednak można ją także usłyszeć w kinie i w teatrze.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Teraz formacja skoncentrowana jest głównie na koncertach na żywo. Tworzą przygotowane starannie, jednakże otwarte na improwizowanie kompozycję, tak aby każdy słuchacz mógł wpływać na ich kształt. Skład zespołu na występie będzie następujący:

* Jacek Fedorowicz "Tuńczyk"
* Piotr Jankowski "Blusmen"
* Krzysztof Koniczny "Konik"
* Artur Krawczyk "Gaja"

Wrocławską delegację wspomagać będą artyści gdańscy:

* Karol Schwarz
* Michał Miegoń

Są to muzycy związani z alternatywną, niezależną muzyczną wytwórnią Nasiono Records. Zapraszamy zatem już 10 czerwca 2017 roku, do Wydziału Remontowego znajdującego się w Gdańsku, przy Placu Solidarności 1.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl