Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncerty Edukacyjne dla Młodzieży - Tańce symfoniczne

Koncerty Edukacyjne dla Młodzieży - Tańce symfoniczne
 
Tematem przewodnim koncertu jest taniec, który zarazem jest najstarszym artystycznym przejawem działalności ludzkiej.
gdzie?Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna
Pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław
kiedy?12 stycznia 2018 od 11:30

Dzisiejszy świat jest bardzo rozwinięty technologicznie, kolorowy oraz atrakcyjny, zatem na naszą wyobraźnię nie ma już w nim za dużo wolnego miejsca. Jednak właśnie tutaj, w przepięknym, a także akustycznie wręcz doskonałym wnętrzu Narodowego Forum Muzyki, będą Państwo mogli przypomnieć sobie o wspaniałej umiejętności, jaką jest wyobraźnia.

Tematem przewodnim koncertu jest taniec, który zarazem jest najstarszym artystycznym przejawem działalności ludzkiej. Przez taniec można przecież z pomocą ruchów ciała wyrażać przeróżne emocje, jakie nami targają. Emocji takich doświadczą Państwo w trakcie styczniowego koncertu, gdy uruchomimy swoją wyobraźnię, ponieważ przewodnikiem po świecie tanecznym wielkich kompozytorów poważnej muzyki będzie tylko i aż Orkiestra Symfoniczna.

Filharmonia Wrocławska NFM wykona przed Wami dzieła brzmieniowo zróżnicowane, tematyczne oraz rytmiczne, a wszystko po to, żeby przybliżyć swoim słuchaczom motyw tańca znajdujący się w klasycznej muzyce, jak również by wyjaśnić, jakie to elementy muzycznych dzieł dają utworowi charakter taneczny. Z pomocą nadchodzą zatem utwory pochodzące od największych kompozytorów XX i XIX wieku: Johannesa Brahmsa, Piotra Czajkowskiego, Antonína Dvořáka, Siergieja Prokofiewa, a także wielu innych. Miejsce szczególnie ważne w programie koncertu zajmą dwa tańce pochodzące z Małej Suity - Witold Lutosławski. To jeden z najwybitniejszych krajowych kompozytorów, który występuje jednocześnie jako patron Narodowego Forum Muzyki.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Przedstawiamy Wam również Pawła Kapułę, który skończył dyrygenturę symfoniczno-operową, Akademia Muzyczna, w mieście Kraków, klasa profesora Tadeusza Strugały oraz profesora Stanisława Krawczyńskiego. Ukończył także muzykologię - Uniwersytet Jagielloński. Sezon artystyczny 2016/17 przyniósł mu stanowisko dyrygenta-asystenta w Narodowej Filharmonii, Warszawa. Zatem jako dyrygent-asystent Jacka Kaspszyka (maestro), który jest dyrektorem artystycznym FN Kapuła prowadzi koncerty, przygotowuje orkiestrę do wykonywania koncertów, jak również do sesji nagraniowych dokonuje nagrań, bierze udział w różnych edukacyjnych projektach.

Wykonawcy: Dyrygent - Paweł Kapuła, Narrator - Tomasz Raczkiewicz, Producent muzyczny, scenariusz - Janusz Musiał i Filharmonia Wrocławska NFM. Na koncert zapraszamy już 12-go stycznia 2018 roku, do wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki, Sala Główna znajdującego się przy Placu Wolności 1. Zaczynamy o godzinie 11:30.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl