Koncert ZS (USA)
Grupa występowała już w galeriach sztuki, loftach, klubach rockowych, jak również w halach koncertowych w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Europie
Gdzie?
Stacja Orunia
Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk
Kiedy?
10 lutego 2018
Za ile?
20 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert legendarnego zespołu awangardowego, pochodzącego z Nowego Yorku, czyli ZS, którzy powracają do Gdańska. Wydarzenie odbędzie się już 10-go lutego 2018 roku, w Stacji Orunia, przy ulicy Dworcowej 9. Bilety wstępu kosztują 20 złotych.

Chociaż ich muzyka kategoryzowana była na przeróżne sposoby jako brutal-prog, no-wave, czy też post-minimalizm, to główną ideą formacji jest zrobienie muzyki, która rzucałaby wyzwanie mentalnym oraz fizycznym ograniczeniom, tak wykonawcy, jak również odbiorcy. Łącząc ze sobą techniki wykonawcze i niestandardowe, unikatową syntezę instrumentów, a także komunikację niemalże telepatyczną, ZS celują w tworzeniu swych dzieł, które wręcz otulają słuchaczy, aby później rozwinąć swoje brzmienia, przywołać niewypowiedzianą wcześniej przeszłość, teraźniejszość i przyszłe rytuały oraz obrzędy.

Grupa występowała już w galeriach sztuki, loftach, klubach rockowych, jak również w halach koncertowych w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Europie, dzieląc jedną scenę z wykonawcami, jak: Gang Gang Dance, The Locust, Animal Collective, The Dirty Projectors, Battles, Dan Deacon oraz Peter Brotzman i Han Bennick.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Prócz aktywności z zespole ZS muzycy grywają w innych składach, jak na przykład: Liturgy, Guardian Alien, Ex eye, nagrywają również z Arto Lindsayem lub kuratorują festiwalom muzycznym w Nowym Yorku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl