Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert zespołu Skunk Anansie

Koncert zespołu Skunk Anansie
 
Grają ze sobą już od ponad 20 lat, podróżowali po całym świecie, wydawali swe płyty w renomowanych wydawnictwach.
gdzie?Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
Os. Szkolne 25, 31-977 Kraków
kiedy?20 lutego 2017 od 19:00
za ile?149 zł
organizatorMystic

W Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie 20 lutego 2017 o godz. 19:00 wystąpi znany zespół rodem z Wielkiej Brytanii -Skunk Anansie. W ramach promocji swojej ostatniej płyty długogrającej, szóstej z kolei, grupa wystąpi w Polsce łącznie na czterech koncertach podczas swej trasy koncertowej.

Skin - ikona bandu, charakterystyczna czarnoskóra kobieta, mocno androgeniczna, frontwoman zespołu, śpiewająca ujmującym i niepowtarzalnym falsetem to znak charakterystyczny tej brytyjskiej grupy. Grają ze sobą już od ponad 20 lat, podróżowali po całym świecie, wydawali swe płyty w renomowanych wydawnictwach. Mimo tego nadal pozostają outsiderami i w dodatku dobrze im z tym. Parafrazując wokalistkę można rzec, że to, co początkowo świadczyło o odmienności i niewpasowaniu muzyków w wiodące trendy, później stało się ich cechą charakterystyczną i świadczy o ich rozpoznawalności. Tak toczyła się historia zespołu...

Kwartet powstał w Londynie w 1994 roku, a w skład grupy wchodziła nietuzinkowa Skin ze swoim oryginalnym wokalem, basista Cass, perkusista Mark Richardson oraz gitarzysta Ace. Już wtedy pokazali swoją indywidualność. Okazali się jednak zbyt ostrzy dla popularnej wówczas popowej sceny brytyjskiej i jednocześnie za bardzo fantazyjni jak dla amerykańskich fanów muzyki grunge. Postawili więc na rozwój w kierunku, który im był najbliższy - brit rock - wpasowując się między takich wykonawców jak Nirvana czy Rage Against The Machine.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Ostatecznie jednak nie przypominali żadnego z tych zespołów i nurtów. O niepowtarzalności zespołu świadczyły świetnie uzupełniające się dzikie dźwięki, image oraz polityczna niepoprawność. Z uwagi na kolor skóry wokalistki, w wielu muzycznych sklepach, płyty zespołu leżały na półkach w kategorii muzyka R&B, jednakże wierni fani zespołu doskonale wiedzieli, że nie tam było ich miejsce. Grupa słynęła z szalonych koncertów i elektryzujących, mocnych brzmień na nagraniach. Efektem było sprzedanie w ciągu pierwszych dziesięciu lat działalności 5 milionów płyt!

Zespół w swojej karierze odniósł wiele sukcesów - był headlinerem podczas słynnego Glastonbury Festival, nagrał trzy albumy, zaliczył siedem wyprzedanych tras koncertowych. Deborah Dyer znana jako Skin zaistniała w świecie mody, gdzie szybko stała się swoistą muzą. Nie porzuciła jednak marzeń związanych z muzyką - wystąpiła z Pavarottim przed Dalai Lamą, a cały zespół miał okazję zagrać świętując osiemdziesiąte urodziny Nelsona Mandeli.

W roku 2001 zespół zakończył tymczasowo swoja działalność, ale wszyscy artyści ze Skunk Anansie działali przy innych konceptach. Skin zgłębiała tajniki modelingu, wydała 2 solowe płyty oraz zagrała dj-skie sety. Grupa powróciła na scenę muzyczna w roku 2009 z trzema nowymi płytami, w tym wydaną w 2016 roku “Anarchytecture”. Obecnie zespół Skunk Anansie jest ważniejszą grupą na światowej scenie,grającą muzykę, którą można określić jako melodyjny rock. Od długiego czasu współpracują z producentem znanym z kooperacji z Royal Blood - Tomem Dalgetym. Latem grupa dawała koncerty, a później zaplanowała trasę koncertową, w ramach której promuje swój najnowszy longplay.

Zapraszamy na koncert w Krakowie!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl