Koncert zespołu Kroke
Ostatnie lata to poza własnymi projektami czas współpracy i nagrań z artystami takimi, jak na przykład: Maja Sikorowska, Nigel Kennedy czy Edyta Geppert.
Gdzie?
Klub Alchemia w Krakowie
Estery 5, 31-056 Kraków
Kiedy?
19 lutego 2020 od 20:00
Za ile?
80 zł

Kroke- to w języku Jidysz znaczy Kraków, grupa powstała w roku 1992. Jej założycielami była trójka przyjaciół, wszyscy ukończyli Akademie Muzyczną w Krakowie, a byli to: grający na kontrabasie Tomasz Lato, grający na altówce Tomasz Kukurba i grający na akordeonie Jerzy Bawoł. Członkowie zespołu mają za sobą edukację muzyczną, eksperymentowali z jazzem, a także z nowoczesną muzyką.

Na początku swojego istnienia zespół Kroke grał muzykę dość mocno osadzoną w tradycjach klezmerskich z silnym wpływem bałkańskim, jednakże z czasem zaczęli wzbogacać się o nowe brzmienia Orientu oraz Indii o elementy jazzowe, a także world music, dzięki czemu stworzyli swój charakterystyczny, niepodrabialny styl.

Ostatnie lata to poza własnymi projektami czas współpracy i nagrań z artystami takimi, jak na przykład: Maja Sikorowska, Nigel Kennedy czy Edyta Geppert. Z początkiem roku 2011 płyta pod tytułem "Śpiewam Życie" Edyty Geppert i grupy Kroke, pokryła się złotem. Również w tym samym czasie grupa zakończyła pracę nad wspólnym krążkiem z Mają Sikorowską. Płyta nosiła tytuł "Avra".

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Również w roku 2011 na rynku muzycznym ukazał się album "Live in Førde", nagrany na żywo w trakcie Førdefestivalu z lipca 2010 roku razem z triem "Tindra". W listopadzie roku 2014 na rynku muzycznym pojawił się krążek pod tytułem "Ten", który grupa nagrała wraz z Anną Marią Jopek i Sławkiem Bernym.

Kolejny album ukazuje się już wiosną 2017, zatutułowany jest "Traveller", jest to już 11 płyta na koncie zespołu. Zapraszamy serdecznie już 19 lutego 2020 roku do Klubu Alchemia w Krakowie o godzinie 20.00.
Cena biletu: 80 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl