Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Koncert zespołu Di Galitzyaner Klezmorim
Zespół stara się wydobyć z muzyki klezmerskiej to co według niego jest w niej najważniejsze.
Gdzie?
Klezmer Music Venue
Sławkowska 14, 31-014 Kraków
Kiedy?
14 lipca 2016 od 17:30
Za ile?
50 zł

Zespół Di Galitzyaner Klezmorin w swoim repertuarze posiada kompozycje instrumentalne, nazwiązujące do fokloru Żydów reformowanych, ale także utwory w jidysz pochodzące od Żydów ortodoksyjnych.

Zespół został założony w roku 1988, a jego muzycy ukończyli krakowską Akademię Muzyczną. Swoją twórczością starają się nawiązywać do dziedzictwa muzyki klezmerskiej, dodając do niej swój indywidualny charakter. Zespół stara się wydobyć z muzyki klezmerskiej to co według niego jest w niej najważniejsze. Poetycką i nostalgiczną melodykę przeplatają z pełną uczuć żywiołowością. Stworzona w ten sposób przestrzeń wypełnia szeroka skala emocji oraz barw.

Część utworów jest wykonywanych wraz z orkiestrą smyczkową, co było zainspirowane przez dyrygenta Orkiestry Filharmonii Kaliskiej Adama Klocka (przy okazji jej wiolonczelistę). Tak było na obchodach tysiąc osiemset pięćdziesiątych urodzin Kalisza czy na czterdziestym ósmym Festiwalu Muzycznym w Bydgoszczy (tym razem z udziałem Orkiestry Filharmonii Pomorkiej).

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Zapraszamy do Klezmer Music Venue na ulicy Sławkowskiej 14 w dniach:
- 14 lipca (czwartek)
- 19 lipca (wtorek)
- 21 lipca (czwartek)
- 23 lipca (sobota)
- 26 lipca (wtorek)
- 28 lipca (czwartek)
- 30 lipca (sobota)
- 2 sierpnia (wtorek)
- 4 sierpnia (czwartek)
- 6 sierpnia (sobota)

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl