Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert Ze Velocipedes + Irek Wojtczak // Muzyka, taniec, film.

Koncert Ze Velocipedes + Irek Wojtczak // Muzyka, taniec, film.
 
Artystyczna formacja "Teatr Tańca Enza" to jedyna słupska grupa zajmująca się tak niezwykłą dziedziną sztuki.
gdzie?Kino Delfin
Marynarki Polskiej 82, 76-270 Ustka
kiedy?5 stycznia 2018 od 19:00
za ile?20 zł

Kino Delfin i pub Ramydada pragną przywitać Nowy Rok niezwykłym wydarzeniem. 5 stycznia, punktualnie o 19:00 rozpocznie się niespotykane wydarzenie angażujące niemal całą przestrzeń kina oraz pubu. Organizatorzy zapraszają w podróż niezwykłym wehikułem czasu. W wyprawie, uczestnikom podróży, towarzyszyć będą artyści z formacji Ze Velocipedes. Kierunek? Epoka wielkich zmian oraz romantyczna wizja świata związana z czasem pierwszych kolei, bicykli oraz dwupłatowców. Początek wydarzenia będzie miało miejsce w foyer oraz podziemiach kina Delfin. Tu na uczestników czeka tancerka Teatru Tańca Enza oraz wernisaż fotografii Magdy Kołakowskiej "Mech". Wystawa powstała przy udziale TTE oraz przy rowerowej oprawie grona przyjaciół z Kawisbike, która wypełni wnętrze pubu i kina.

Punktualnie o 21:00 uczestnicy imprezy przejdą do sali kinowej, gdzie rozpocznie się energetyczny koncert formacji "Ze Velocipedes" oraz projekcja filmu. Spotkanie przeplatane będzie występami tancerzy Teatru Tańca Enza. Pojawi się również gość specjalny, częsty bywalec podczas nadmorskich muzyczne koncertów: Irek Wojtczak, który poszerzy muzyczne doznania o kolejne wymiary dźwiękowe. Formacja Ze Velocipedes pojawi się na scenie w składzie: Cygi Kondratowicz, Lukas Sasko, Irek Wojtczak, Przem Bartoś.

Wspomniany Teatr Tańca Enza pojawi się w choreografiach Gabrieli Keller-Janus. Wśród tancerzy zobaczymy: Agnieszkę Kowalczys, Klaudię Janus, Martynę Majewską, Ulę Grządzielską-Zblewską, Dorotę Różańską,Klaudię Michałowską, Ewę Antoniak oraz Martę Kołtyś. Formacja "Ze Velocipedes" gwarantuje muzyczną podróż, która stanowi efekt wspólnej fascynacji niezwykle dynamicznym i barwnym okresem w historii świata. Nietuzinkowy czas towarzyszący Drugiej Rewolucji Przemysłowej, a także towarzyszące mu pionierskie idee, szalone wynalazki, epokowe odkrycia oraz ekscentryczne i nietuzinkowe osobowości - to wszystko stanowiło inspirację w procesie kreowania widowiska, które stało się kompilacją muzyki i wizualnej prezentacji. Koncert połączony z projekcją stanowi wyraz melancholijnej tęsknoty za burzliwą i tajemniczą erą i stanowi romantyczną wizję historycznego przełomu XIX i XX wieku.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Saksofonista Irek Wojtczak to aranżer, improwizator, czyli nieprzewidywalny twórca, który wymyka się próbom jednoznacznego definiowania muzyki. Albumy artysty: Folk Five z 2014 roku, które nagrał z udziałem muzyków nowojorskich Stevens Group/The Fonda doceniony został przez czołowych krytyków amerykańskich współpracujących z magazynami All About Jazz oraz The New York City Jazz Record. Byli to: Karl Ackermann,Budd Kopman, C. Michael Bailey oraz Ken Waxman. Kawałek z płyty zatytułowanej Irek Wojtczak Folk Five dołączony został do samplera, który stanowił część brytyjskiego muzycznego miesięcznika The Wire. Edycja nastąpiła w listopadzie 2015 roku. Rok później, Irek Wojtczak przy współpracy z Jarosławem Czarneckim oraz formacją JAAA rozpoczęli pracę nad wizualno-dźwiękowym projektem SHMIB, czyli była to praca nad Symultaniczną Hybrydą Muzyki Improwizowanej i Bioartem.

Artystyczna formacja "Teatr Tańca Enza" to jedyna słupska grupa zajmująca się tak niezwykłą dziedziną sztuki. Formacja działa pod opiekuńczymi skrzydłami artystki Gabrieli Keller-Janus. TT Enza prezentuje się w różnych inkarnacjach już od ponad dekady. Stale doceniana jest tak na zagranicznej jak i polskiej scenie. Świadczą o tym liczne nagrody, które zdobywają artyści. Już 5 stycznia Teatr Tańca Enza uświetni niezwykły koncert. Tancerze uzupełniać będą widowisko ruchem oraz zaakcentują jego niecodzienny, nietuzinkowy teatralny charakter.

Serdecznie zapraszamy do Kina Delfin. Na scenie przy ulicy Marynarki Polskiej 82 rozegra się niespotykane widowisko. Impreza rozpoczyna się o godzinie 19:00. Ustka wchodzi w Nowy Rok śmiałym przedsięwzięciem artystycznym, zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl