Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert Zakopower w ramach Hej Fest

Koncert Zakopower w ramach Hej Fest
 
Zakopower jest zespołem rockowym, który inspiracji szuka w folkowych nutach
gdzie?Gubałówka
Zubka S., 34-500 Zakopane
kiedy?24 lipca 2016 od 20:00
za ile?30 zł

18 koncertów w niezwykłej, tatrzańskiej przestrzeni - to wydarzenie, w którym każdy powinien wziąć udział. Tylko na Gubałówce można słuchać muzyki rozkoszując się widokiem na Tatry. Taką możliwość daje nam udział w koncertach organizowanych w dniach 26 czerwca - 11 września na plenerowej scenie rozłożonej na wysokości 1123 m nad poziomem morza, czyli na samym szczycie Gubałówki. Na miejsce można dotrzeć na różne sposoby, organizatorzy polecają jednak kolej linowo – terenową. Koncert na takiej wysokości musi być koncertem na najwyższym poziomie.

Hej Fest to impreza, na której pojawią się obok słynnych muzyków ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z show – biznesem. Organizatorom bardzo zależy na promocji młodych, ambitnych i ciekawych projektów muzycznych. Oprócz doświadczenia scenicznego młodzi artyści mogą zyskać wsparcie finansowe oraz mentorskie ze strony doświadczonych, popularnych zespołów. Pewnie wszystkim debiutantom marzy się trasa koncertowa z artystami, którzy podczas Hej Festiwalu wystąpią jako gwiazdy. Zespół, od którego mogą się wiele nauczyć to słynny zakopiański band Zakopower.

Zakopower jest zespołem rockowym, który inspiracji szuka w folkowych nutach. Obok tradycyjnych, znanych miłośnikom folkloru, instrumentów na scenie pojawią się typowe rockowe brzmienia i sprzęty. Słuchając utworów Zakopower należy pamiętać o kompozytorze i producencie nagrań – Mateuszu Pospieszalskim. Frontmana zespołu nikomu nie trzeba przedstawiać. Charakterystyczny głos i charyzma Sebastiana Karpiela – Bułecki sprawiły, że wokalista zyskał już rzesze fanów. Zakopower daje ponad 100 koncertów w ciągu roku. Grupa staje się popularna również poza granicami Polski. Trasy koncertowe biegną przez znane europejskie miasta i nie tylko... Artyści odwiedzili już wiele dalekich, często egzotycznych miejsc w Indiach, Kanadzie, USA, Chinach, Maroku.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Debiut formacji przypada na 2005 rok, gdy ukazała się pierwsza płyta zespołu Music Hal. Świetne kompozycje M. Pospieszalskiego aranżowane przez energetyczny zespół spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności. Oprócz aplauzu widowni pojawiło się również uznanie jurorów (zwycięstwo podczas festiwali: Opole 2015, Top Trendy 2015). Szczególnym momentem był rok 2011, w trakcie którego pojawił się długo dopracowywany album „Boso”. Opolska publiczność postanowiła nagrodzić pierwszy singiel przyznając piosence Boso największą liczbę głosów, co skutkowało tytułem Złotej Superpremiery wyłonionej podczas 48 edycji festiwalu Piosenki Polskiej.

Utwór zagościł na wszystkich ważnych listach przebojów i królował tam przez kilka miesięcy. Krążek „Boso” stał się potrójnie platynowym albumem. Rok później posypały się kolejne laury i wyróżnienia. Tym razem aż 3 nagrody (Fryderyki 2012) przyznała albumowi „Boso” Akademia Fonograficzna. Artyści nie zawiedli wiernej publiczności i nie usiedli na laurach. Fani i miłośnicy folkloru mogą rozkoszować się ciekawym wydawnictwem „Kolędowo”, na którym znalazły się utwory bożonarodzeniowe. Obok znanych kolęd pojawiły się utwory, pastorałki ludowe charakterystyczne wyłącznie dla rejonu Podhala.

Cała płyta zaaranżowana została w rozpoznawalnym, charakterystycznym stylu Zakopower. Czwarty studyjny album ukazał się w 2015 roku i bardzo szybko osiągnął pozycję złotej płyty. „Drugie pół” różni się nieco od wcześniejszych wydawnictw. Nowością jest udział w projekcie Atom String Quartet – kwartetu smyczkowego, który wzbogacił tradycyjne brzmienie Zakopower, do którego przyzwyczaił nas Mateusz Pospieszalski oraz Sebastian Karpiel Bułecka wraz z towarzyszącymi mu muzykami.

Zespół Zakopower zaprasza na koncert , w ramach Hej Fest Gubałówka 2016, 24 lipca - godzina 20:00, wejściówka 30zł.

Przybywajcie! Hej!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl