Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert Zagan Acoustic

Koncert Zagan Acoustic
 
Zagan Acoustic biorą udział w licznych ciekawych muzycznych projektach.
gdzie?Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki
Łąkowa 1/2, 80-743 Gdańsk
kiedy?29 października 2017 od 17:00
za ile?bezpłatnie

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie Zagan Acoustic. Jest to instrumentalny kwartet, który od dziesięciu lat występuje na scenach koncertowych w kraju oraz w Europie. Zespół założyli studenci z Muzycznej Akademii, w mieście Gdańsk i była to w ich wykonaniu bardzo ciekawa forma poszukiwań w sferze muzyki improwizowanej. Teraz Zagan Acoustic tworzą przyjaciele, którzy starają się realizować muzyczne pomysły, poruszając się w jazzie, folku, tangu lub też w muzyce klezmerskiej. Głównie w repertuarze usłyszą Państwo kompozycje autorskie, które zostały zarejestrowane na albumie debiutanckim, pod tytułem: "3:1", a także piosenki pochodzące z drugiego albumu, pt.: "Folk&Roll", która z kolei zawiera piosenki kompozytorów polskich inspirujących się folkiem.

Wystąpią przed Wami już 29-go października tego roku, w gdańskiej Akademii Muzycznej imienia Stanisława Moniuszki, znajdującej się przy ulicy Łąkowej 1/2: Paweł Zagańczyk, który zagra na akordeonie, Joachim Łuczak - zagra dla Państwa na skrzypcach, Andrzej Wojciechowski, który zagra na klarnecie, Jarosław Stokowski zaś na kontrabasie.

Zagan Acoustic biorą udział w licznych ciekawych muzycznych projektach. Współpracują z Krzesimirem Dębskim, który jest jazzmanem, Akademickim Chórem Gdańskiego Uniwersytetu oraz z Polską Filharmonią Kameralną, miasto Sopot. Ich brzmienie jest wyraziste, cechuje ich ogromna witalność, wirtuozeria, jak również wielkie poczucie humoru - właśnie takie słowa często czytamy w recenzjach o zespole. W ich wykonaniu jest około 600 koncertów, które zagrali w radio, telewizji, były to także filharmoniczne koncerty, kameralne, klubowe, teatralne, nawet flashmob. Koncerty od roku 2012 dedykują Jakubowi Kubali, który był pierwszym klarnecistą formacji.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl