Koncert z cyklu 100 lat niepodległości

Koncert z cyklu 100 lat niepodległości
Podczas koncertu wysłuchamy utworów prezentowanych przez Sahiba Pashazade oraz Aleksey'go Miltykha.
Gdzie?
Zamek Królewski - Sala Wielka (Balowa)
Pl. Zamkowy 4, 00-277 Warszawa
Kiedy?
17 czerwca 2018 od 18:00
Za ile?
20 zł

W ramach obchodów stulecia niepodległości zapraszamy Państwa serdecznie na koncert muzyczny, który odbędzie się na Zamku Królewskim, w Sali Balowej (Wielkiej) w Warszawie 17 czerwca 2018 roku, o godzinie 18:00. Podczas koncertu wysłuchamy utworów prezentowanych przez Sahiba Pashazade oraz Aleksey'go Miltykha.

Sahib Pashazade, artysta pochodzący z Baku. W latach od 1987 do roku 1998 pobierał nauki w średniej szkole imienia BülBüla. W roku 2005 stał się absolwentem Narodowego Konserwatorium Azerbejdżanu (studia wyższe), a cztery lata później ukończył studia podyplomowe. To laureat wielu międzynarodowych i krajowych konkursów. Sahib Pashazade koncertował na wielu scenach, między innymi w Maroku, Chinach, na Litwie, w Szwecji, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Austrii, na Węgrzech, w Rumunii, Grecji. W roku 2001 rozpoczął pracę w Państwowej Filharmonii Azerbejdżańskiej na etacie muzyka grającego na tarze.

Stał się częścią orkiestry zwanej Ludowymi Instrumentami Muzycznymi działającej w Państwowym Zespole Azerbejdżanu Tańca i Pieśni imienia F. Amirowa. W miejscu tym pracuje do dnia dzisiejszego. Od roku 2013 piastuje stanowisko nadzwyczajnego profesora w Konserwatorium Narodowym Azerbejdżanu. Siedem lat temu otrzymał zaszczytne wyróżnienie: tytuł Artysty Honorowego Republiki Azerbejdżanu, a od 2011 do 2016 kilkakrotnie wyróżniony został prestiżową Nagrodę Prezydenta RA.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Miltykh Aleksey to artysta ukraińskiego pochodzenia, edukację muzyczną rozpoczął w szkole średniej imienia BülBüla. Kolejnym krokiem była nauka w klasie wiolonczeli już na akademickim poziomie w Uczelni Muzycznej w stolicy Azerbejdżanu, Baku. Aleksey Miltykh jest laureatem kilku zagranicznych i krajowych konkursów. Od roku 1998 jest członkiem Państwowej Orkiestry Kameralnej imienia Kara Karajewa, a od roku 2003 członek Kwartetu Państwowego Azerbejdżanu. Artysta słynie z zaangażowania w projekt "Apple Hill Playing for Peace", który realizowany jest w Bostonie. W muzycznym portfolio artysty pojawiają się informacje o współpracy z Orkiestrą Symfoniczną Sankt-Petersburga (2006 rok) pod przewodnictwem Temirkhanova. Od trzech lat muzyk cieszy się zaszczytnym mianem, w roku 2012 wyróżniony został tytułem: Honorowy Artysta Republiki Azerbejdżanu. Ma za sobą koncerty w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Boston), Francji, Niemczech, Rosji, Turcji, Południowej Korei, Ukrainie. Od dwóch lat realizuje się jako nauczyciel Uczelni Muzycznej w Baku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl