Koncert Yegor Zabelov – Akordeon
Jego muzyka jest ekstremalnym połączeniem akordeonowego rocka z awangardowym jazzem z dodatkiem punka i domieszką neoklasyki.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
3 czerwca 2018 od 19:00
Za ile?
25 zł

Koncert Yegor Zabelov, jest jednym z najoryginalniejszych akordeonistów, jeśli chodzi o współczesną muzykę białoruską. Jest również znakomitym kompozytorem, autorem muzyki do spektakli oraz filmów. Założył zespół Gurzuf a także Yegor Zabelov Trio. Yegor Zabelov, jest zdobywcą honorowej nagrody z roku 2010 zdobytej w Sankt Petersburg, dziedzina: sztuka współczesna. Z jego koncertów zna go już cała Europa.

Jego muzyka jest ekstremalnym połączeniem akordeonowego rocka z awangardowym jazzem z dodatkiem punka i domieszką neoklasyki. Yegor Zabelov współpracował również z przedstawicielem polskiej sceny niezależnej, z legendą jaką jest Włodek Kinior Kiniorski, między innymi Izrael czy Kinor Sky Orchestra. Druga kooperacja, to wyjątkowy projekt Lao Che i artystów z Białorusi- Big Lao Che Bnad, który powstał z myślą o Innych Brzmieniach Art'n'Music Festival.

Jest twórcą muzyki do "Golem", legendarnego filmu niemego z roku 1920, pod zamówienie festiwalu o nazwie "25 Dni Sztuki Współczesnej", odbywającego się w Białymstoku , a także do obrazu Dimitri Kirsanoffa pod tytułem "Menilmontant" na dzień otwarcia Centrum Kultury zlokalizowanego w Lublinie.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Ostatnimi czasy współpracował z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku, realizując spektakl pod tytułem "Sońka", autorstwa Ignacego Karpowicza. Zapraszamy Państwa serdecznie już 3 czerwca 2018 roku o godzinie 19.00 do Teatru Boto w Sopocie!
Cena biletu: 25 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl