Koncert Weroniki Kuleszy (gitara)
Artystka występuje, tak solowo, jak również w przeróżnych kameralnych składach, na przykład z fletem, akordeonem, skrzypcami, czy gitarą.
Gdzie?
Nadbałtyckie Centrum Kultury - Ratusz Staromiejski
Korzenna 33/35, 80-851 Gdańsk
Kiedy?
14 czerwca 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie

Weronika Kulesza naukę gry gitarowej rozpoczęła mając trzynaście lat. Natomiast w latach od 2011 do 2016 uczęszczała ona do Muzycznej Państwowej Szkoły II stopnia, miasta Olsztyn, klasa pana Adama Giski. Teraz jest ona studentką na III roku licencjackich studiów na Akademii Muzycznej imienia Stanisława Moniuszki, w mieście Gdańsk, klasa gitary ad. doktor Moniki Dżuły Radkiewicz oraz magistra Roberta Horny. Była uczestniczką wielu konkursów prowadzonych dzięki, między innymi: Marcinowi Dylli, Marcinowi Zalewskiemu, Gabrielowi Bianco, Łukaszowi Kuropaczewskiemu, Markowi Pasiecznemu, czy też Pavlowi Steidla.

Artystka występuje, tak solowo, jak również w przeróżnych kameralnych składach, na przykład z: fletem, akordeonem, skrzypcami, czy gitarą. Repertuar gitarzystki obejmuje natomiast, nie jedynie piosenki romantyczne i klasyczne, ale też utwory współczesne, wykonywane przez muzyczkę szczególnie chętnie oraz często.

W programie koncertu: Leo Brouwer i jego Preludios Epigramaticos, nr 1 i 3, Mauro Giuliani i jego Grand Overture (61), Joaquin Rodrigo oraz jego En los Trigales, Carlo Domeniconi i jego Koyunbaba (19), Johann Kaspar Mertz i jego Elegie, Jacek Rabiński oraz jego Rosa dei venti, razem z akordeonistą nazwiskiem Wojciech Kowal.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 14-go czerwca 2019 roku, do gdańskiego Nadbałtyckiego Centrum Kultury - Ratusz Staromiejski, znajdującego się przy ulicy Korzennej 33/35. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl