Koncert Voo Voo
W ostatnim czasie w twórczości Voo Voo pojawiły się również elementy gatunków bardziej współczesnych, jak na przykład: drum&bass, jazz, czy też hip-hop.
Gdzie?
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
30 kwietnia 2019 od 19:00
Za ile?
60 zł

Regionalne Centrum Kultury, znajdujące się w Kołobrzegu imienia Zbigniewa Herberta bardzo serdecznie zaprasza Państwa na koncert formacji Voo Voo, który odbędzie się już 30-go kwietnia 2019 roku, przy ulicy Solnej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 60 złotych.

Voo Voo jest polską formacją muzyczną, która działa od lat osiemdziesiątych wieku XX. Grają oni muzykę wielce zróżnicowaną, która opiera się w głównej mierze na łączeniu folku różnych kultur z rockiem oraz sporej ilości improwizacji. W ostatnim czasie w twórczości Voo Voo pojawiły się również elementy gatunków bardziej współczesnych, jak na przykład: drum&bass, jazz, czy też hip-hop.

Nazwa zespołu pochodzi od inicjałów założyciela oraz lidera - Wojciech Waglewski. Dziś w dorobku artystycznym formacji jest około czterdziestu albumów, a także około stu koncertów w każdym roku. Koncertują zatem i nagrywają od duetów: Waglewski & Mateusz Pospieszalski, Waglewski & Bartek Łęczycki „Boruta”, a w ścisłym składzie znajdują się: Wojciech Waglewski – śpiew, gitary, Mateusz Pospieszalski – śpiew i saksofony, Karim Martusewicz – bas oraz Michał Bryndal - perkusja, ponad to występują również Goście specjalni, bardzo wyjątkowi. W trzydziestym roku swego istnienia na scenie zespół Voo Voo wchodzi z trzydziestą piątą płytą, noszącą tytuł: „Dobry wieczór”.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Album miał premierę w roku 2014, 24-go października. Kolejny album zespołu, pod tytułem: „7" ukazał się 7-go marca, roku 2017. Album powstał w roku 2016, w grudniu (Studio S-4), jak również w trójkowym Studiu imienia Agnieszki Osieckiej. Autorem wszystkich piosenek i kompozytorem jest sam Wojciech Waglewski. Natomiast album, pod tytułem „Za niebawem” ukazał się 15-go lutego 2019 roku dzięki Studiu S4 Polskiego Radia, Warszawa.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl