Koncert Vök w Sfinks700
Są jednym z większych objawień sceny islandzkiej w ostatnich latach, a pełnię swojego talentu odkrywają na świetnym wręcz albumie, noszącym tytuł: „Figure”.
Gdzie?
Klub Sfinks700
Al. Franciszka Mamuszki 1, 81-718 Sopot
Kiedy?
27 lutego 2018 od 19:00
Za ile?
39 zł

Zespół Vök wraca do naszego kraju. Po całkowicie wyprzedanych biletach na koncerty w ubiegłym roku zjawiskowi wręcz Irlandczycy zagrają dla Państwa już 27-go lutego 2018 roku, w sopockim Klubie Sfinks. Klub znajduje się przy Alei Franciszka Mamuszki 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 39 złotych. Zapraszamy serdecznie!

Formacja pochodząca z Hafnarfjörður, inaczej z "miasta elfów" stoi mocno pod wodzą charakterystycznej wokalistki nazwiskiem: Margrét Rán, zyskała określenie „islandzkich The xx”, ale ta opinia jest dla nich, tak pochlebna, jak i krzywdząca. Zespół znajduje bowiem własny - styl eklektyczny, w którym dobrze słyszalne są echa trip-hopu (członkowie grupy zgodnie przyznają, iż uwielbiają Portishead oraz Massive Attack), r’n’b (zaczynając od The Weeknd, kończąc na Jamesie Blake’u), nowoczesnego electro-popu (odniesieniem niezwykle ważnym są tutaj Szwedzi, czyli: The Knife, Little Dragon i Fever Ray). Istotne jest również to, że formacja osadzona jest w tradycji islandzkiej, natomiast ich wspaniałą EP-kę, pod tytułem: „Circle” wyprodukował lider GusGus, czyli Biggie Veira.

Są jednym z większych objawień sceny islandzkiej w ostatnich latach, a pełnię swojego talentu odkrywają na świetnym wręcz albumie, noszącym tytuł: „Figure”. Islandczycy w studio pracowali pod skrzydłami wspaniałego producenta: Bretta Coxa, który jest współpracownikiem Alt-J, a także Jacka Garratta. Album natomiast ukazał się dzięki wytwórni prestiżowej: Nettwerk Records (odkrywcy talentu, między innymi Passenger).

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl