Koncert urodzinowy Lidii Jazgar z zespołem Galicja – 30 lat!

Koncert urodzinowy Lidii Jazgar z zespołem Galicja – 30 lat!
Lidia Jazgar jest również współzałożycielką, wokalistką i menadżerką Galicji - zespołu, z którym nagrywa i koncertuje.
Gdzie?
Nowohuckie Centrum Kultury
Al. Jana Pawła II 232, 31-913 Kraków
Kiedy?
26 listopada 2016 od 18:00

W Nowohuckim Centrum Kultury już 26 listopada o godzinie 18:00 odbędzie się urodzinowy koncert Lidii Jazgar wraz z zespołem Galicja. Wspólnie występują już trzydzieści lat.

Lidia Jazgar jest absolwentką kierunku pedagogika na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada dyplom choreografa ze specjalizacją tańców ludowych i narodowych. W okresie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych jej działalność wiąże się z Zespołem Pieśni i Tańca NH. Pni Lidia to osoba wszechstronna, jest również prezenterką radiową i telewizyjną. Prowadziła własne programy w Telewizji Kraków (w latach 1996-1999),w Radiu Alfa (w latach 1999-2000), w Radiu Mariackim / Radiu Plus (w latach 2000-2003) oraz w Radiu Kraków (w latach 2005-2006).

To również współzałożycielka, wokalistka i menadżerka Galicji - zespołu, z którym nagrywa i koncertuje. W latach dziewięćdziesiątych wraz z zespołem związana była z legendarną Piwnicą Pod Baranami. Podczas krakowskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki Lidia Jazgar i Galicja otrzymują pierwsze miejsce oraz zostaje im przyznana przez Piotra Skrzyneckiego , jedyna w historii festiwalu - Nagroda Specjalna.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Pani Lidia to także reżyser, scenarzysta i producent wydarzeń kulturalnych i wydawnictw muzycznych (wydała m.in. płyty Galicji). Artystka, od długiego czasu jest realizatorką autorskich, niekonwencjonalnych projektów artystycznych. Jedne z bardziej popularnych to między innymi "Galicyjskie Wieczory z Piosenką", które doczekały się aż ponad stu edycji, koncerty z cyklu "Nowa Huta. Dlaczego nie?!" oraz współtworzone przy pomocy Kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa "Wieczory Kolęd i Pastorałek".

Osobliwy konferansjer sporej liczby rozmaitych projektów kulinarnych i mnóstwa koncertów, łącznie z tymi najbardziej prestiżowymi. Prowadzone przez Lidię Jazgar wydarzenia artystyczne to m.in. koncert z okazji siedemset pięćdziesięciolecia lokacji pt.: "Artyści Krakowa swojemu Miastu" (z roku 2007 w telewizji TVP2), koncert na okoliczność trzydziestolecia wyboru papieża Polaka JPII zatytułowany "Nie lękajmy się" (z 2008 roku, w telewizji TVP2), krakowska premiera filmu pt.: "Popiełuszko" (z 2009 roku), jak również wydarzenia cykliczne, m.in. coroczna krakowska uroczystość Święcenia Pokarmów, w towarzystwie Jego Eminencji Ks.Kard. Franciszka Macharskiego oraz J.Em. Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza i Profesora Jacka Majchrowskiego - Prezydenta Miasta Krakowa (od 2001 roku); doroczny krynicki Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej imienia Cz. Dróździewicza (od roku 1996) oraz prowadzony razem z aktorką Anną Dymną coroczny finał Albertiana - Festiwal Osób Niepełnosprawnych (od 2001 roku) oraz wiele wiele innych.

Zapraszamy na koncert do NCKu już 26 listopada.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl