Koncert urodzinowy Jacka Zielińskiego – wokalisty zespołu Skaldowie

Koncert urodzinowy Jacka Zielińskiego – wokalisty zespołu Skaldowie
Podczas koncertu usłyszymy: Orkiestrę Szkoły Muzycznej I stopnia imienia S. Wiechowicza pod dyrekcją M. Hampela, Skaldów, Jacka Zielińskiego oraz gości specjalnych.
Gdzie?
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków
Kiedy?
30 listopada 2016 od 19:00
Za ile?
90 zł

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie przy ul. Zwierzynieckiej 1 zaprasza do wzięcia udziału w koncercie urodzinowym Jacka Zielińskiego - solisty grupy Skaldowie.

Pan Jacek skończył liceum muzyczne, ucząc się w klasie skrzypiec, a studiował na WSM w królewskim mieście, w klasie altówki. Charakteryzuje się dużą, jak na męski głos, skalą, od wielkiego "Des" do razkreślnego "as", czy nawet "a".

Na scenie pojawiał się jako solista, między innymi na Festiwalu Opolskim w roku 1967, z piosenką "Dzień niepodobny do dnia", a następnie z piosenką pt.;" W żółtych płomieniach liści" jako duet z Łucją Prus. Z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego otrzymał złoty medal (2006r.)- Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

W styczniu 2014 roku nagrodzono go za sukcesy artystyczne Złotym Krzyżem Zasługi. Medal otrzymał z rąk Macieja Klimczaka, z Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Podczas koncertu usłyszymy: Orkiestrę Szkoły Muzycznej I stopnia imienia S. Wiechowicza pod dyrekcją M. Hampela, Skaldów, Jacka Zielińskiego oraz gości specjalnych. Koncert poprowadzi redaktor Wacław Krupiński. Zapraszamy do Filharmonii Krakowskiej już 30 listopada o 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl