Koncert Tymona Tymańskiego
Album zawiera piosenki o tematyce antywojennej, które zostały napisane przez autorów rosyjskich i polskich.
Gdzie?
Dom Kultury
Kosynierów 19, 76-270 Ustka
Kiedy?
14 kwietnia 2018 od 18:00
Za ile?
35 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wspaniały koncert Tymona Tymańskiego. Artysta poza swym programem autorskim zaprezentuje Wam własną aranżację wielkich przebojów formacji „The Beatles”. Ogólnopolski koncertowy cykl, pod nazwą „Słuchaj Więcej” prezentuje zmagania artystów z ulubionym muzycznym repertuarem, jaki leży im na sercu, pochodzący od ich ulubionych idoli muzycznych.

Tymon Tymański będąc w liceum był prowadzącym nowofalowej grupy, o nazwie Sni Sredstvom Za Uklanianie. Przekształciła się ona później w kwintet jazzowy, o nazwie Miłość, gdzie Tymon Tymański grał na kontrabasie, Leszek Możdżer na fortepianie, Mikołaj Trzaska oraz Maciek Sikała na saksofonach, zaś Jacek Olter na perkusji. Ten projekt okazał się być najciekawszym zjawiskiem jazzowym na polskiej scenie z lat dziewięćdziesiątych.

W roku 2002 Tymański założył formację Tymon i The Transistors, której ogromnym sukcesem okazała się dźwiękowa ścieżka nagrana do obrazu filmowego, pod tytułem: "Wesele" Wojtka Smarzowskiego. Natomiast w roku 2014 była premiera musicalu, noszącego tytuł: „Polskie Gówno”, który powstał w wyniku kooperacji Transistorów, Tymona oraz reżysera Grzegorza Jankowskiego. W tym samym roku, na krążku, pod tytułem: „Rock’n’Roll” Tymon Tymański prezentował swoje wersje kompozycji: Elvisa Presleya, The Beatles, Davida Bowie. Pośród Gości byli: Wojciech Waglewski, Natalia Przybysz oraz Katarzyna Nosowska.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Na jesieni, w roku 2016 powstał zaś One Man Show, czyli solowy, projekt koncertowy Tymona Tymańskiego, który prezentował szereg artystycznych dokonań. W piosenkach artysty doszukiwać się można dalekich wpływów lirycznych, pochodzących od Jeremiego Przybory, Franka Zappy, a także Wojciecha Młynarskiego. W roku 2017, w lutym, była natomiast premiera już siódmego albumu formacji Tymon i The Transistors, pod tytułem: "Zatrzymaj Wojnę!". Album zawiera piosenki o tematyce antywojennej, które zostały napisane przez autorów rosyjskich i polskich.

Zapraszamy na koncert, który odbędzie się 14-go kwietnia 2018 roku, w Ustce, w Domu Kultury, znajdującym się przy ulicy Kosynierów 19. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00, a bilety wstępu kosztują 35 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl