Koncert T/Aboret i Lotto w Noc Muzeów
T/Aboret to muzyka pachnąca odrobiną łąki, drewnem. To dźwięki przeniesione z przestrzeni odnalezionych wprost w strefę ruchliwych ulic miasta.
Gdzie?
Centrum Promocji Kultury Praga Południe w Warszawie
Podskarbińska 2, 03-833 Warszawa
Kiedy?
19 maja 2018 od 20:30
Za ile?
bezpłatnie

Centrum Promocji Kultury Praga Południe w Warszawie zaprasza na koncerty, które odbędą się w ramach Nocy Muzeów. Na scenie przy ulicy Podskarbińskiej 2 w Warszawie 19 maja zaprezentują się dwie formacje: Lotto oraz T/Aboret. Koncert grupy T/Aboret rozpocznie się o godzinie 20:30, a koncert formacji LOTTO o godzinie 22:00.

T/Aboret to muzyka pachnąca odrobiną łąki, drewnem. To dźwięki przeniesione z przestrzeni odnalezionych wprost w strefę ruchliwych ulic miasta. T/Aboret, czyli jedna opowieść snuta aż czterema różniącymi się głosami. Artyści tworzący grupę wywodzą się z różnych światów muzycznych. Zwykle wyrażają siebie w kompozycjach ethno jazzowych, ciekawych improwizacjach oraz rytmicznych wariacjach. Czerpią z polskich źródeł i wykorzystują przy tym współczesny język.

To miejski kod bazujący i przetwarzający szeroki dostęp do otaczającego nas świata. T/Aboret to kompilacja wspólnych wrażliwości, to cztery osoby, trzynaście instrumentów, jedna opowieść. Formacja doceniona została przez ekspertów oraz zyskała przychylność graniczące z uwielbieniem publiczności. W skład zespołu wchodzą: Natalia Czekała, Karolina Matuszkiewicz, Artur Siejka, Krzysztof Guzewicz. Bogate instrumentarium tworzą: fortepian, suka biłgorajska, skrzypce, kemancze, fidel płocka, gadułka, kontrabas, tabla, dohola, udu, cajon, tonbak oraz wokal Natalii Czekały i Karoliny Matuszkiewicz.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

LOTTO - Zjawiskowa kompilacja improwizowanego jazzu połączona z niezwykłymi przestrzeniami alternatywnych dźwięków. To pozwala stworzyć uwodzicielskie, niepokojące brzmienia, które wiodą słuchaczy w niezwykłe sekretne przestrzenie wyobraźni. To refleksja i trans zatopione w surowych dźwiękach, który pozwalają nieoczekiwanie, wyłonić z siebie, krystaliczne piękno wypływające z bezimiennej tajemnicy. Grupa LOTTO odniosła sukces artystyczny, na wielu festiwalach międzynarodowych w Europie oraz zyskała rzesze fanów niemal na całym świecie. Drugi album zatytułowany Elite Feline, został uznany za najistotniejsze wydawnictwo muzyczne w roku 2016. Status ten przyznały mu rankingi Gazety Wyborczej oraz portalu Beehy.pe. Muzyczne trio tworzą Mike Majkowski (kontrabas), Łukasz Rychlicki (gitara) oraz Paweł Szpura (perkusja).

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl