Koncert Sylwestrowy "Szlagiery nie tylko z Wiednia"

Koncert Sylwestrowy "Szlagiery nie tylko z Wiednia"
W trakcie koncertu razem ze zgromadzoną publicznością z lampką szampana w dłoni, żegnać będziemy Stary Rok.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
31 grudnia 2019 od 17:00
Za ile?
50 zł

W tą wyjątkową noc pragniemy Państwa zaprosić do wspólnego koncertowania - "Szlagiery nie tylko z Wiednia", pod takim tytułem w Gdańsku w Oliwskim Ratuszu Kultury żegnać będziemy Stary Rok koncertem sylwestrowym.

Podczas koncertu wystąpią:
- sopran- Sołomin Karolina
- tenor- Wydra Witalij
- baryton- Mazan Dominik
- na fortepianie zagra Aleksandra Bieg-Piaseczna
- koncert poprowadzi- Barbara Żurowska- Sutt.

W trakcie koncertu razem ze zgromadzoną publicznością z lampką szampana w dłoni, żegnać będziemy Stary Rok. Jak można się domyślać, będzie to wyjątkowy koncert. Prowadząca koncert- Barbara Żurowska- Sutt razem z artystami wybrali najznakomitsze utwory, między innymi: opera, operetka, musicale, utwory neapolitańskie oraz hity lat 20-stych i 30-stych poprzedniego stulecia. 31 grudnia na moment będziemy mieli niepowtarzalną okazję przenieść się do świata automobilów, rewiowych teatrzyków i muzyki, która wciąż zachwyca żywotnością i świeżością. bardzo ciekawe interpretacje, stylowe kreacje zaspokoją tęsknotę za dawnymi latami i pięknem, jakie ich wyróżniało. Podczas koncertu rozbrzmiewać będą szlagiery filmowe, musicalowe, standardy jazzowe, będą również wirtuozowskie popisy.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na deser karnawałowe przeboje zagrają dla nas między innymi:
- na klarnecie i saksofonie zagra Kazimierz Milewski
- na trąbce zagra Robert Jakubiec.

Obaj Panowie pochwalić się mogą współpracą z najlepszymi grupami jazzowymi, bardzo często koncertują na najważniejszych scenach.

Artyści:
Karolina Sołomin jest wybitnie uzdolnioną sopranistką współpracującą z Operą Bałtycką, ale także z Teatrem Wielkim Opery Narodowej w stolicy. Sołomin koncertuje dużo i często, występuje nie tylko na polskich scenach.

Witalij Wydra jest tenorem, laureatem Pierwszego Europejskiego Konkursu zorganizowanego dla tenorów imienia Jana Kiepury, jest artystą na stałe współpracującym z Operą Bałtycką.

Dominik Mazan pochwalić się może niezwykłym talentem zarówno wokalnym, jak i aktorskim, jest studentem gdańskiej Akademii Muzycznej. Na swoim koncie ma naprawdę dużo osiągnięć, między innymi: udział w wodewilu S. Moniuszki pod tytułem "Nocleg w Apeninach" w Operze Kameralnej w Warszawie, występował w oprze dla najmłodszych Piotra Staniszewskiego, która miała miejsce w Filharmonii Bałtyckiej. Na co dzień jest aktorem w gdyńskim Konsulacie Kultury w "Ożenku" Nikołaja Gogola.

Aleksandra Bieg- Piaseczna- gra na fortepianie, jest pedagogiem gdańskiej Akademii Muzycznej. Świetnie odnajduje się zarówno w muzyce klasycznej, jak i rozrywkowej. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych tytułów i nagród. Zapraszamy serdecznie już 31 grudnia 2019 roku do Oliwskiego Ratusza Kultury w Gdańsku o godzinie 17.00. Cena: 50 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl