Koncert „Strands: Improwizacje na temat tożsamości”

Koncert „Strands: Improwizacje na temat tożsamości”
Alex Roth jest kompozytorem, gitarzystą, producentem oraz artystką, który porusza się na granicy sztuk i często korzysta z improwizacji
Gdzie?
Żydowskie Muzeum Galicja
Dajwór 18, 31-052 Kraków
Kiedy?
19 stycznia 2019 od 21:00
Za ile?
30 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się już 19-go stycznia, w krakowskim Żydowskim Muzeum Galicja, znajdującym się przy ulicy Dajwór 18. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

Alex Roth jest kompozytorem, gitarzystą, producentem oraz artystką, który porusza się na granicy sztuk i często korzysta z improwizacji, nazwany został on mianem: jednego z bardziej nowatorskich twórców muzyki współczesnej - (musicOMH). W jego dorobku artystycznym znajduje się, tak twórczość kameralna, solowa, orkiestralna i chóralna, jak również muzyka taneczna i teatralna, a także instalacje dźwiękowe i koncerty, jak i występowanie w charakterze muzyka sesyjnego. Roth prowadził współpracę z licznymi formacjami, między innymi: z gitarowym zespołem Future Currents, czy też z Sefiroth, muzycznym projektem zajmującym się repertuarem tradycyjnym z sefardyjskiej muzyki w wydaniu elektroakustycznym. Prowadził współpracę z licznymi artystami, tak solistami, jak również orkiestrami i zespołami, znajdują się pośród nich: London Symphony Orchestra, Blue-Eyed Hawk, London Sinfonietta, Laura Jurd i Alex Zawadzki.

Wacław Zimpel to klarnecista, kompozytor, multiinstrumentalista oraz producent. Jeden z bardziej oryginalnych talentów w muzyce polskiej z przełomu wieków XX i XXI. Czerpie inspiracje z muzyki elektronicznej, jazzu, minimalizmu oraz muzyki świata. Jego wielki dorobek artystyczny solowy, jak również w roli współpracującego muzyka wręcz zaciera granice pomiędzy muzycznymi gatunkami, a nawet je znosi.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Hubert Zemler to perkusista i kompozytor, który w swojej twórczości często stara się wykorzystywać improwizację. Zaangażowany w liczne projekty, tak związane z klasyczną muzyką, jak również z muzyką popową. Prowadził współpracę, między innymi z artystami: Piotr Kurek („Piętnastka”), Kamil Szuszkiewicz, Mitch & Mitch i Wacław Zimpel.

W trakcie koncertu wystąpią przed Wami trzy na wskroś wyjątkowe artystyczne osobowości, które nie tylko współpracować będą pierwszy raz w tym składzie, ale także zagłębią się w eksplorację muzyczną tematu tożsamościowego społeczeństwa oraz jednostki.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl