Koncert Stanisława Słowińskiego solo
Nauką gry na skrzypcach Słowiński zainteresował się mając jedynie pięć lat. W związku z czym jest z muzyką związany od lat dziewiętnastu.
Gdzie?
Klub Strefa
Św. Tomasza 31, 31-051 Kraków
Kiedy?
19 listopada 2016 od 20:00

Koncert Stanisława Słowińskiego to koncert z okazji urodzin. Stanisław Słowiński jest kompozytorem, skrzypkiem, producentem muzycznym, aranżerem a także multiinstrumentalistą. Stanisław Słowiński Quintet to autorski projekt muzyka, dzięki któremu otrzymał on Grand Prix Jazz Juniors. I Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy Jazzowy, który nosi imię Zbigniewa Seiferta nagrodził Słowińskiego Nagrodą Publiczności. Jest on również laureatem Twórczego Stypendium w Krakowie. Natomiast ankieta JazzTop, a w tym czytelnicy "Jazz Forum" wyłonili kompozytora w kategorii "Nowa nadzieja" i "Skrzypce".

Jest liderem autorskich projektów jak również współpracuje z kameralnymi orkiestrami oraz z symfonicznymi, jak na przykład: Krakowska Orkiestra Kameralna i Sinfonietta Cracovia. Słowiński daje koncerty nie tylko w kraju, ale tez na całym świecie, tj. w Chinach, Chile, Korei Południowej, we Francji, Włoszech, Islandii, Anglii, Norwegii, Serbii, Ukrainie, Rumunii, na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji, a także w Austrii i Gruzji.

Był uczestnikiem projektów, pomagał w ich realizacji, z artystami robiącymi międzynarodową karierę jak: Ben Frost, Brian Eno, Elliot Goldenthal, Daniel Bjarnason, Robert Kabara, Paweł Kaczmarczyk, Ludwig Wicki, czy Diego Navarro, Joe Hisaishi i Joanna Słowińska.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Nauką gry na skrzypcach Słowiński zainteresował się mając jedynie pięć lat. W związku z czym jest z muzyką związany od lat dziewiętnastu. Był, na przełomie lat 2010/12, studentem Akademii Muzycznej, w mieście Kraków (klasa skrzypiec prowadzona przez dr hab. Roberta Kabarę). Dwa lata spędził zajmując się muzyką klasyczną, ale później zaprzestał i zajął się improwizowaną muzyką. Ważne dla niego jest wykształcenie wszechstronne w zakresie muzyki. Dlatego właśnie był uczestnikiem licznych kursów mistrzowskich w obrębie jazzu i klasyki. A kształcili go między innymi: Adam Bałdych, Marek Feldman, Michał Urbaniak, Peter Buck, Łukasz Syrnickie, Wiesław Kwaśny, Ari Putiainen.

Uczestniczył w FMF Master Classes for Young Composers - Alvernia Studio (była to pierwsza edycja), a tam wykłady mieli: Diego Navarro, Trevor Morris, Michael Todd, Robert Elhai oraz Robert Messinger. Współtworzył także nowy gatunek w muzyce - akustronikę. Jest też współtwórcą projektów autorskich, na przykład: AKT, Stanisław Słowiński Quintet, DUCH, Vetur Blom, J.A.S.S Trio oraz Orkiestra Rzeczypospolitej Krakowskiej. Jego dorobek muzyczny obejmuje wiele utworów, komponowanych jak również aranżowanych przez multiinstrumentalistę. Jest uzdolnionym kompozytorem, ponieważ komponował utwory nie tylko skrzypcowe, ale też elektroniczne, kwartety skrzypcowe, orkiestrowe, czy składy jazzowe.

Był współzałożycielem InfraSound Studio znajdującego się w Krakowie. Uczestniczył i zdobywał nagrody w licznych konkursach oraz festiwalach międzynarodowych: Kavkaz Jazz Festival, Cheoyong Worls Music Festival, WOMAD Chile, WOMEX 2015, Jeonju International Sori Festival, WOMAD UK, Ni-CaJazz!, Festiwal Muzyki Filmowej, Festival Spain, SlotArt Festiwal, Jazz Juniors 2015 (Nagroda Dodatkowa oraz Grand Prix), Cracovia Sacra, EtnoKraków/Rozstaje, w Ogólnopolskim Festiwalu Improwizacji oraz Interpretacji Jazzowej (Siedlce), zdobył nagrodę Publiczności i III miejsce), Novum Jazz Festiwal, na którym zdobył wyróżnienie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl