Koncert "Skąd się biorą mężczyźni"
Literatura ma wielki wpływ na kształtowanie nas, nie opisuje jednak właściwie szczęśliwych par i ich związków.
Gdzie?
Kawiarnia Kmicic
Stanisława Staszica 11a, 34-500 Zakopane
Kiedy?
10 marca 2018 od 19:00

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, pod tytułem: "Skąd biorą się mężczyźni", który odbędzie się już 10-go marca 2018 roku, w Zakopanem, w Kawiarni Kmicic, znajdującej się przy ulicy Stanisława Staszica 11 a. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00. Koncert skonstruowany jest tak, żeby kolejne kompozycje naszej artystki przyniosły Wam odpowiedzi na te pytania, które szczególnie nurtują płeć piękną, czyli: skąd wzięli się mężczyźni (na to pytanie odpowiedź pada w piosence, pt.: "Kubeczek wody"), czy mężczyźni mają duszę? (tutaj z wielką pomocą przychodzi piosenka, pt.: "Dusza"), jakie posiadają cechy (tutaj nastąpi piosenka zadedykowana któremuś z panów, pt.: "Obłuda") oraz czy można oczekiwać porozumienia obu płci?

Ważny element naszego koncertu stanowić ma dialog pomiędzy artystką a widownią. W trakcie rozmów przytacza ona statystyki, które przedstawiają sytuację kobiet na świecie oraz omawia cechy, a także uwarunkowania genetyczne płci silnej - męskiej i podkreśla, iż w komunikacji pomiędzy mężczyznami i kobietami ciągle najsłabszym punktem jest poznanie się wzajemne. Dzieje się tak, ponieważ nie poświęcamy za dużo czasu na poznanie się dogłębnie i wnikliwe. Podążamy zatem bezrefleksyjnie utartymi drogami stereotypów i poddajemy się tym samym wszechobecnej presji płynącej od rodziny, państwa, społeczeństwa, czy religii. Nie umiemy niestety wznieść się ponad to.

Literatura ma wielki wpływ na kształtowanie nas, nie opisuje jednak właściwie szczęśliwych par i ich związków. Pokutują zatem dwa modele takowych relacji damsko-męskich: z jednej strony znajduje się znany nam dobrze Tristan, który wielbi wręcz duszę swej Izoldy, jednak nigdy nie połączy się z jej cielesnością, druga strona to Don Juan, który z kolei nie jest zainteresowany porozumieniem dusz, a czymś zgoła innym. Powszechnym jest przekonanie, iż równowaga nie zostanie nigdy osiągnięta.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Dodatkowo może się wydawać, iż liczne próby uzdrowienia płciowych relacji pomiędzy kobietami a mężczyznami. Podjął się tego, między innymi: Denis de Rougemont: "Mity o miłości". Obnażył tym samym, masę różnych nieporozumień, dążył do tego, aby ustalić porządek rzeczy, są jednak niezauważalne a potem giną i nigdy nie spełnią swej pierwotnej funkcji. Szukać zatem należy wszelakich sposobów oraz okazji, aby mówić o ważnych pracach, a także podkreślać, iż bez poznania się wzajemnie, szacunku i zrozumienia nie dojdzie nigdy do porozumienia płci.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl