Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert ROMANTYCY

Koncert ROMANTYCY
 
Program koncertu obejmuje arcydzieło romantycznej muzyki, napisane na małe instrumentalne zespoły. Jest to wyżej wspomniany kwintet g-moll Zarębskiego.
gdzie?Narodowe Forum Muzyki, Sala Kameralna
Pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław
kiedy?11 maja 2017 od 19:00
za ile?30 zł
organizatorNarodowe Forum Muzyki

Wykonawcy jacy wystąpią przed Państwem:
* Grający na fortepianie Jose Gallardo
* Grający na wiolonczeli Tomasz Daroch
* Na skrzypcach zagra Janusz Wawrowski oraz Radosław Pujanek
* Grający na altówce Przemysław Pujanek

W programie:
* Kwartet fortepianowy Brahms'a c-moll
* Kwintet fortepianowy Juliusza Zarębskiego g-moll

Program koncertu obejmuje arcydzieło romantycznej muzyki, napisane na małe instrumentalne zespoły. Jest to wyżej wspomniany kwintet g-moll Zarębskiego. Uchodzi on za najwspanialszy krajowy utwór kameralny, pochodzący z XIX wieku. Autor tego dzieła został uznany za jednego z lepszych artystów krajowych, którzy urodzili się po Chopinie. Niezmiennie zachwycał on publikę swoim muzycznym talentem. Uzyskał także uznanie współczesnych mu profesorów.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Ukończył w zaledwie dwa lata Konserwatorium Wiedeńskie, czyli szybciej od innych studentów aż trzykrotnie. W jego opus magnum słychać bardzo dobrze talent kompozytorski muzyka, a także pianistyczną biegłość, którą posiadł. Miał doskonałą wręcz znajomość fortepianu, choć był bardzo młodym artystą. Nie ma w tym jednak nic nadzwyczajnego, zważając na fakt, że rozwijał on swe umiejętności pod okiem samego Ferenca Liszta. Właśnie swemu nauczycielowi, wybitnemu muzykowi dedykował drugi oraz ostatni kameralny utwór.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl