Koncert Robert Kasprzycki
Artysta ma na koncie blisko tysiąc sześćset koncertów.
Gdzie?
Scena Muzyczna Gdańsk
Powstańców Warszawskich 25, 80-152 Gdańsk
Kiedy?
3 marca 2018 od 19:00
Za ile?
20 zł

Gdański Archipelag Kultury ma zaszczyt zaprosić na wyjątkową ucztę muzyczną, którą przygotowano z okazji cudnego święta. Dzień Kobiet w tym roku odbędzie się na Scenie Muzycznej Archipelagu. Wyjątkowej imprezie towarzyszy spora dawka solidnego grania, a wszystko odbędzie się w trakcie koncertu Roberta Kasprzyckiego - muzyka, artysty, showmana obdarzonego niespotykanym poczuciem humoru.

Na koncert zapraszamy już 3 marca. Artysta pojawi się na scenie przy ulicy Powstańców Warszawskich 25 już o godzinie 19.00. Postać Roberta Kasprzyckiego nie wymaga szczególnej rekomendacji. Artysta dał się poznać jako autor oraz wokalista. Flagowe kawałki to: Nieba do wynajęcia, Trzymaj się wiatru kochana.

Artysta ma na koncie blisko tysiąc sześćset koncertów. Cztery lata temu na rynku pojawiła się nowa płyta Kasprzyckiego. Artysta komentując wydanie płyty zauważył, że stworzył album mocno osadzony w tematyce miłosnej, wyraźnie ograniczył się do próby zapisania uczuć słowem i brzmieniem. Singiel promujący album „Trzymaj się wiatru kochana” utrzymał się na radiowej Liście Przebojów Radia Trójki ponad dwadzieścia tygodni. Zanosi się na to, iż podczas gdańskiego koncertu pojawi się przekrojowy materiał, który wybrany zostanie spośród najbardziej znanych utworów artysty ujętych na albumach studyjnych. To będzie niezapomniana uczta muzyczna oraz dawka porządnego grania. Przyjemności muzyczne przeplatane będą dialogiem i zabawą z publicznością. Robertowi Kasprzyckiemu towarzyszyć będzie świetny muzyk Max Szlągiewicz.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Robert Kasprzycki debiutował w Krakowie podczas 28. Festiwalu Piosenki. Debiut zakończył się sukcesem - artysta zdobył pierwszą nagrodę, a także Stypendium imienia Wojciecha Bellona. Piosenka "Niebo do wynajęcia" dotarła do niespodziewanie licznego grona słuchaczy,którzy do tej pory nie interesowali się piosenką "nieobojętną". Album zatytułowany "Niebo do wynajęcia" składał się z utworów, spośród których część znalazła się w śpiewnikach, a część do dziś tworzy kanon polskiej poetyckiej piosenki. Drugi album Kasprzyckiego ukazał się pod koniec 2006 roku i nosił tytuł "Światopodgląd".

Premiera płyty miała miejsce na antenie III Programu Polskiego Radia. Rok później(w 2007roku) nakładem Radia Kraków światło dzienne ujrzały "Piosenki i Nie", które były jednocześnie tomikiem poezji, śpiewnikiem i okładką albumu CD. Płyta stanowiła zapis wyjątkowego, klimatycznego koncertu, który zagrany został w gościnnych progach Radia Kraków, w studiu radiowym. Najnowsza płyta Kasprzyckiego zatytułowana „CZTERY” ujrzała światło dzienne pod koniec 2014 roku, podczas audycji na terenie radiowej Trójki. Płyta na dobre zagościła na antenie Trójki, a trzy single, które promowały wydawnictwo na długo zagościły na radiowej Liście Przebojów.

Scena Muzyczna Gdańsk zaprasza na koncert Roberta Kasprzyckiego! Już 3 marca, godzina 19:00! Zapraszamy.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl