Koncert Rauður - koncert
Głos Rauður spleciony jest z ekscentrycznymi bitami, a także zniewalającymi melodiami, zaś jej teksty islandzkie wręcz fascynują słuchaczy.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
24 listopada 2019 od 19:00
Za ile?
30 zł

Rauður (Rudy/Czerwony) to artystyczny pseudonim wokalistki, kompozytorki, multiinstrumentalistki oraz muzycznej producentki Auður Viðarsdóttir. Współtworzyła kiedyś grupę Nóra i była w niej wokalistką oraz grała na klawiszowych instrumentach. Natomiast teraz zdecydowała się, by rozpocząć swą karierę solową. Kiedy była nastolatką uruchomiła swój pierwszy w historii syntezator, potem również mikrofon w garażu, w jej rodzinnym Reykjavíku.

Powolutku rozwijała ona swą twórczość muzyczną, zmierzając ku unikatowym krajobrazom dźwiękowym, w harmonii z własnym imieniem - zupełnie niewyobrażalnego dla osób nie mówiących w języku islandzkim. Głos Rauður spleciony jest z ekscentrycznymi bitami, a także zniewalającymi melodiami, zaś jej teksty islandzkie wręcz fascynują słuchaczy. Artystka potrafi czerpać inspiracje z dźwięków, jakie do niej trafiały przez wiele lat, a pośród nich wymienia zdecydowanie chociażby Jenny Hval, Susanne Sundför, Beth Gibbons oraz Grimes. Oczywiście nie pomijając samej Björk. W roku 2019, 11-go października wydała swoją debiutancka płytę, pod tytułem: „Semilunar”, z pośredniczeniem kolektywu/wytwórni Synth Babes. Na albumie znajduje się 9 kompozycji od Auður. Wokalistka zajmowała się samodzielnie nagrywaniem tego materiału, a także jego produkcją. Grała niemalże na wszystkich instrumentach oraz wykonała wszystkie wokalne partie. W miksowaniu pomagał brat artystki Egill Viðarsson, zaś mastering wykonała sama Becki Whitton (Aphir).

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 24-go października 2019 roku, do gdańskiego Oliwskiego ratusza Kultury, znajdującego się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl