Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert promujący najnowsza płytę Marcina Stycznia "Lubię gadać z Leonardem"

Koncert promujący najnowsza płytę Marcina Stycznia "Lubię gadać z Leonardem"
 
Podczas pracy pamiętał o tym, by zachować szacunek wobec pierwowzoru, jednocześnie narzucił mu odrobinę świeżości.
gdzie?Klub Hybrydy w Warszawie
Złota 7/9, 00-019 Warszawa
kiedy?7 listopada 2017 od 19:00
za ile?35 zł

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na koncert promujący album Marcina Stycznia zatytułowany „Lubię gadać z Leonardem”. Płyta wydana została w rocznicę śmierci kultowego artysty - Leonarda Cohena. Album „Lubię gadać z Leonardem” to kompilacja jedenastu utworów Leonarda Cohena, które znaleźć można na na trzech ostatnich płytach muzyka. Tłumaczenia wykonane przez Marcina Stycznia zasługują na uwagę ze względu na wysoki poziom artystyczny oraz fakt, iż są dziełem pionierskim.

Najistotniejszy, największy i najlepszy popularyzator dorobku Leonarda Cohena - Maciej Zembaty zmarł sześć lat temu i od tego momentu nie dokonano w Polsce tłumaczeń tekstów, które wyszły spod pióra kanadyjskiego barda. Wszystkie tłumaczenia dokonane przez Marcina Stycznia zyskały aprobatę spadkobierców twórczości Leonarda Cohena.

Aranżacja utworów to zasługa świetnego kompozytora oraz doskonałego aranżera Marcina Kuczewskiego. Podczas pracy pamiętał o tym, by zachować szacunek wobec pierwowzoru, jednocześnie narzucił mu odrobinę świeżości. Nagrania zrealizowane zostały przez Chrisa Aikena, świetnego reżysera dźwięku z Kanady. W nagraniu płyty wzięło udział mnóstwo świetnych artystów. Gitary to dzieło wszechstronnego i wybitnego gitarzysty - Tomasza Pfeiffera. Na skrzypcach, gościnnie, zagrała Marta Zalewska. W Nashville zajęto się masteringiem pod dowództwem laureata nagrody Grammy - Brada Blackwooda. Środki finansowe na wydanie płyty zebrane zostały podczas akcji crowdfundingowej, która odbyła się dzięki portalowi Polakpotrafi.pl. Polskie Radio Trójka objęło patronat medialny nad całością wydarzenia.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Marcin Styczeń to doskonały pieśniarz, świetny kompozytor. Spod jego pióra wyszło już sporo doskonałych tekstów. Zaletą artysty jest jego niezależność od wielkich wytwórni, wszelkich mód oraz dyktatur uskutecznianych przez mainstreamowe media. Jedyna zależność, z którą utożsamia się artysta to zależność od publiczności. To dla nich Marcin Styczeń tworzy i cyzeluje swoje teksty. Muzyk obdarzony jest ciepłą, ujmującą barwą głosu. Potrafi koić i niepokoić słuchaczy. Potrafi pobudzić do refleksji oraz dać nadzieję. Jego twórczość to podróż, która prowadzi w głąb najskrytszych pokładów wrażliwości.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl