Koncert Preizol Band w Kornecie
Muzycy sami o sobie mówią, że ich muzykowanie ma korzenie w pracy, czyli tak jak na dobry bluesie przystało.
Gdzie?
Kornet live music club
Aleja Zygmunta Krasińskiego 19, 31-111 Kraków
Kiedy?
21 października 2016 od 20:00
Za ile?
bezpłatnie

Krakowski zespół istniejący od 2003 roku. Formacja gra rocka i bluesa. Początki zespołu są niezwykłe. Z okazji pięćdziesięciolecie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Krakowie powstał wiersz opisujący historię zakładu. Pojawił się również pomysł, aby go zaśpiewać. Mariusz sporo i intensywnie ćwiczył na harmonijkach. Okazało się, że do pomysłu pasuje doskonale muzyka Sławomira Wierzcholskiego (Polski blues). W 2003 roku rozpoczęły się wspólne próby, organizowane początkowo w prywatnych mieszkaniach. Do grupy systematycznie dołączali Grażyna Duda, Andrzej Dybol, Jerzy Łabuz.

Ze skromnego wiersza powstaje ostatecznie „Ciepłowniczy blues”. Artyści aranżują do materiału dwa utwory z płyty Sławka Wierzcholskiego i tym samym kompletują „repertuar” na piknik organizowany z okazji Jubileuszu. W dniu występu artyści opanowani przez tremę cierpliwie czekali na swoją kolej. Występowali zaraz po SKALDACH. Publiczność okazała się łaskawa i wesoła. Pojawiły się oklaski i słowa otuchy... Takie były początki Preizol Bandu. Muzycy sami o sobie mówią, że ich muzykowanie ma korzenie w pracy, czyli tak jak na dobry bluesie przystało. Razem pracują, razem grają, starają się tego nie zniszczyć, i to jest i zawsze będzie O.K.

Tym razem Preizol Band w Kornet live music club! Zapraszamy, Kraków, aleja Zygmunta Krasińskiego 19! 21 października 2016, godzina 20:00!

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Wstęp bezpłatny!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl