Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert "Portrety muzyczne: Ravel"

Koncert "Portrety muzyczne: Ravel"
 
Dominik Wania to uczestnik wielu mistrzowskich kursów, zarówno w dziedzinie klasycznej muzyki, jak i jazzowej.
gdzie?Pałac Biskupa Erazma Ciołka - oddział Muzeum Narodowego
Kanonicza 17, 31-002 Kraków
kiedy?8 stycznia 2017 od 12:00
za ile?40 zł

Pałac Biskupa Erazma Ciołka - oddział Muzeum Narodowego w Krakowie zaprasza 8 stycznia na koncert młodego artysty, Dominika Wani "Portrety muzyczne: Ravel".

Dominik Wania jest absolwentem krakowskiej Akademii Muzycznej. Ukończył szkołę z wyróżnieniem w 2005 roku, w klasie fortepianu profesora Andrzeja Pikula. W okresie od 2006 do 2008 roku był studentem Jerry Bergonzi’ego oraz Danilo Perez’a na jazzowym wydziale bostońskiego New England Conservatory of Music (Stany Zjednoczone). Dominik Wania przebywał na amerykańskiej uczelni dzięki stypendium Presidential Scholarship, sponsorowanym przez Helena Foundation.

Dominik Wania to uczestnik wielu mistrzowskich kursów, zarówno w dziedzinie klasycznej muzyki, jak i jazzowej. Ten młody artysta jest laureatem pierwszej nagrody w konkursie o Stypendium imienia Profesora Tadeusza Żmudzińskiego przyznanej w 2001 roku w Krakowie, a także pierwszej nagrody na Siódmym Międzynarodowym Konkursie Kameralnej Muzyki Współczesnej organizowanym w Krakowie w 2003 roku w kategorii TRIO. Dominik Wania podejmuje współpracę i występuje ze znamienitymi muzykami jazzowymi. W muzycznym portfolio ma nagrania dla Telewizji i Radia oraz nagrania płytowe, udział w licznych festiwalach klasycznej muzyki oraz jazzu, a także sporo nagród w konkursach jazzowych. Odwiedził wiele krajowych i zagranicznych scen.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Rok 1997 wpisał się w biografię artysty szczególnym zaproszeniem, było to zaproszenie wystosowane przez Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego na konwent młodzieży wybitnie uzdolnionej. Rok 1998 przyniósł tytuł laureata w dziedzinie Sztuki i Kultury. Była to Nagroda Miasta Sanoka W 1999 roku zyskał miano stypendysty Prezesa Rady Ministrów, w roku 2007 stał się Honorowym Członkiem Sanockiego Towarzystwa Muzycznego. Dominik Wania należy do National Music Honor Society – Pi Kappa Lambda. Tytuł laureata w Programie Stypendialnym „Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego był szczególnym wyróżnieniem dla młodego artysty (2008r). Aktualnie pracuje w krakowskiej Akademii Muzycznej. Katedra Jazzu i Muzyki Współczesnej zyskała nowego, młodego niezwykle utalentowanego asystenta.

Zapraszamy wszystkich melomanów. Muzyk pojawi się na scenie o godzinie 21:00! Czekamy na Państwa.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl