Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert pod gwiazdami: Propius Astra

Koncert pod gwiazdami: Propius Astra
 
Podczas koncertu nastąpi prawykonanie utworu Gwiazdozbiory Północnego Nieba, który powstał z inspiracji konstelacjami Nieba Północnego.
gdzie?Planetarium Niebo Kopernika
Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
kiedy?13 października 2017 od 19:00
za ile?30 zł

Planetarium Niebo Kopernika, które znajduje się w Warszawie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 20 serdecznie zaprasza 13 października na koncert, który rozpocznie się o godzinie 19:00. Koncert zatytułowano szumnie: "Propius Astra".

Program Koncertu osadzony został na dwóch muzycznych biegunach. Oscyluje między muzyką współczesną oraz dawną. Pomimo silnej opozycji czasowej oraz stylistycznej można wyłonić wyraźny punkt wspólny - "gwiazdę polarną" obu epok. Jest nim ekspresja, która zmusza artystów do wypowiadania dźwiękami tego, co trudne do zwerbalizowania.

W programie melomani odnajdą klawesynowe utwory w kompozycji Marcina Tadeusza Łukaszewskiego oraz Tomasza Kamieniaka, które zadedykowane zostały Aleksandrze Gajeckiej-Antosiewicz. Podczas koncertu nastąpi prawykonanie utworu Gwiazdozbiory Północnego Nieba, który powstał z inspiracji konstelacjami Nieba Północnego. Gwiazdy przeniesione na pięciolinię zyskały muzyczne tematy, które rozwinęły się w arcyciekawe aranżacje. Elektroniczna ścieżka na taśmie, która wyobrażać ma pył kosmiczny skomponowana została przez Wojciecha Błażejczyka.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Drodzy Państwo, nad głowami niebo wypełnione gwiazdami, w swym dystansie nieosiągalne. Do zbliżenia konieczna jest technika - od lunety oraz teleskopu zaczynając. Bywa jednak, że wystarczy moment iluminacji, wiązki światła, a nawet dźwięk.

Na scenie stworzonej w Planetarium, podczas Koncertu pod gwiazdami: Propius Astra wykonane zostaną: w prawykonaniu Gwiazdozbiory Nieba Północnego na taśmę oraz fortepian - Aleksandry Gajeckiej–Antosiewcz, Preludium ze Suity opus 37 bis Tomasza Kamieniaka, Aria oraz wariacje numer 1 do 5 z Goldbergowskich Wariacji BWV 988 Jana Sebastiana Bacha, Sarabanda ze Suity opus 37 bis Tomasza Kamieniaka, Rapsod Wolfganga Amadeusza Mozarta z Sonaty a-moll KV 300 Andante cantabile con espressione w wykonaniu Mariana Sawy, Etiudy koncertowe numer 5 i 6 Marcina Tadeusza Łukaszewskiego, Les Tournesols hommage à Vincent van Gogh François Couperin – Les Sentiments Bronisława Kazimierza Przybylskiego.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl