Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert pod gwiazdami: Propius Astra

Koncert pod gwiazdami: Propius Astra
 
Aby zbliżyć się choć trochę do nieba trzeba nam techniki, zaczynając od teleskopu i lunety. Czasem wystarczy jednak moment olśnienia, czy też wiązka światła, może również dźwięk?
gdzie?Planetarium Niebo Kopernika
Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
kiedy?29 września 2017 od 19:00
za ile?30 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na Koncert pod gwiazdami, którego program zbudowany został na 2-óch biegunach: dawnej oraz współczesnej muzyki. Pomimo wyraźnej czasowej oraz stylistycznej opozycji "gwiazdą polarną" artystów z obu epok była niezmiennie ekspresja, a także wielka chęć, by przekazać dźwiękami muzycznymi, to czego nie da się zwerbalizować. Program obejmuje więc utwory klawesynowe, które są autorstwa Tomasza Kamieniaka i Marcina Tadeusza Łukaszewskiego, a dedykowane są one Aleksandrze Gajeckiej-Antosiewicz. Na koncercie swe prawykonanie miał będzie utwór, pod tytułem: "Gwiazdozbiory Północnego Nieba, który powstał z zainspirowania się konstelacjami właśnie Nieba Północnego. Przeniesienie go na pięciolinię, stało się tematami muzycznymi. Wojciech Błażejczyk stworzył zaś elektroniczną ścieżkę na taśmie, wg. wyobrażenia kosmicznego pyłu.

Znajduje się nad nami nieodmiennie niebo zapełnione gwiazdami. Jest ono nieosiągalne w swojej odległości. Aby zbliżyć się choć trochę do nieba trzeba nam techniki, zaczynając od teleskopu i lunety. Czasem wystarczy jednak moment olśnienia, czy też wiązka światła, może również dźwięk?

Program: Aleksandra Gajecka–Antosiewcz i jej prawykonanie "Gwiazdozbiory Nieba Północnego" na taśmę i fortepian; Tomasz Kamieniak i Preludium pochodzące ze Suity 37; Jan Sebastian Bach i jego Aria oraz wariacje numer od 1 do 5 pochodzące z Wariacji Goldbergowskich 988 BMV; Tomasz Kamieniak i Sarabanda pochodząca ze Suity 37; Marian Sawa i Wolfgang Amadeusz Mozart Rapsod - Sonata a-moll 200 KV; Marcin Tadeusz Łukaszewski i koncertowe etiudy numer 6 oraz 5; Bronisław Kazimierz Przybylski i Vincent van Gogh Les Tournesols hommage... - Les Sentiments.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Na ten wyjątkowy koncert zapraszamy Państwa serdecznie już 29 września 2017, od godziny 19:00, do warszawskiego Planetarium Niebo Kopernika, które znajduje się przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20. Wstęp na wydarzenie kosztuje 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl