Koncert pod gwiazdami
Opera jest różnorodnością, siłą emocji, uniesieniami oraz wielką ekspresją. W operze muzyka nigdy nie blaknie oraz nie zużywa się.
Gdzie?
Plac Kobzdeja w Gdańsku
Pl. Kobzdeja, 80-299 Gdańsk
Kiedy?
30 lipca 2019 od 20:00
Za ile?
bezpłatnie

Nasze Koncerty pod Gwiazdami są cyklem muzycznych, kameralnych spotkań z publiką. W programie znajdują się: „małe dzieła wielkich mistrzów”, czyli przeboje operetkowe, operowe, filmowe oraz musicalowe, w interpretacjach wręcz mistrzowskich, muzyków i solistów operowych scen.

Koncerty pod Gwiazdami/ Przystanek Plac Kobzdeja/ i OPERA VIVA

Opera jest różnorodnością, siłą emocji, uniesieniami oraz wielką ekspresją. W operze muzyka nigdy nie blaknie oraz nie zużywa się. Także nie zużyła się wiara w wielką moc miłości, czy dobra, ponieważ opera tworzy swój własny świat żywej, trwającej wiecznie muzyki oraz piękna. Program koncertu obejmuje natomiast najpiękniejsze duety i arie, pochodzące z oper Giuseppe Verdiego, Gioacchino Rossiniego, Giacomo Pucciniego, Stanisława Moniuszki oraz samego Piotra Czajkowskiego. Na naszej scenie śpiewacy posiadający piękne głosy, którzy na co dzień wiążą swe losy z operą - świetnie potrafią budować emocje z publiką oraz wypełniać muzykę swą osobowością.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Witalij Wydra jest śpiewakiem, który używa tenoru w Operze Bałtyckiej, a także laureatem Pierwszego Konkursu Europejskiego Tenorów, imienia J. Kiepury (Sosnowiec)
Julia Iwaszkiewicz - śpiewa sopranem i jest solistką Opery Bałtyckiej, a także Opery Nova (Bydgoszcz), artysta występuje również na estradach całego kontynentu europejskiego
Emilia Grażyńska - gra na fortepianie i jest pedagogiem Akademii Muzycznej miasta Gdańsk
Barbara Żurowska-Sutt - poprowadzi cały koncert, na który zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 30-go lipca 2019 roku, na gdański Plac Kobzdeja, o godzinie 20:00. Wydarzenie jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl