Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert Pasyjny Chóru Uniwersytetu Medycznego z Poznania

Koncert Pasyjny Chóru Uniwersytetu Medycznego z Poznania
 
Wielki Post, od wielu lat stanowi cenne źródło niewyczerpanych twórczych inspiracji, nie tylko w kategorii muzyki.
gdzie?Bazylika Mniejsza
Mariacka 5, 78-100 Kołobrzeg
kiedy?2 kwietnia 2017 od 10:00
za ile?bezpłatnie

Bazylika Mniejsza w Kołobrzegu stanie się areną ciekawego wydarzenia muzycznego. Już 2 kwietnia będzie można wysłuchać tam Koncertu Pasyjnego poznańskiego Chóru Uniwersytetu Medycznego imienia Karola Marcinkowskiego.

Chór pod batutą profesora Przemysława Pałki w tym roku zaplanował występy w Kołobrzegu, Koszalinie i Białogardzie. Partie solowe należą do Anny Zacharzewskiej oraz Aleksandry Pałki. Za fortepianem pojawi się Jakub Koterba. Chór został przygotowany przez doktora Pawła Łuczaka oraz mgr Aleksandrę Pałkę. Program koncertu obejmuje muzykę związaną tematycznie z tradycją Wielkiego Postu.

Poznański Chór Uniwersytetu Medycznego imienia Karola Marcinkowskiego, pod dyrekcją profesora Przemysława Pałki przyjeżdża na Pomorze już dziewiąty raz. W okresie 2009-2013 chór odwiedzał Pomorze z materiałem kolędowym, przedstawiając świąteczną muzykę i utwory reprezentujące karnawał. Po pięciu latach zmieniono formę koncertową, na Koncerty Pasyjne podszyte tematyką Wielkiego Postu, nasycone zadumą i refleksją.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Wielki Post, od wielu lat stanowi cenne źródło niewyczerpanych twórczych inspiracji, nie tylko w kategorii muzyki. Piękne polifoniczne, chóralne brzmienie utworów, cała plejada najróżniejszych środków wyrazu oraz form od lamentacji średniowiecznych, przez pieśni aż do pasji i oratoriów, wywołują u słuchacza nastrój przemyśleń, zadumy i nakłaniają do refleksji nad upływającym życiem. Chór zaprezentuje utwory pasyjne, które oscylować będą wokół tej tematyki i klimatu. Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl