Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert Organowy "Bliżej Bacha"

Koncert Organowy "Bliżej Bacha"
 
Koncerty organowe wchodzące w skład artystycznej inicjatywy „Bliżej Bacha" rozgrywają się na gdańskich scenach już od ponad dwudziestu lat.
gdzie?Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku
Świętojańska 72, 80-840 Gdańsk
kiedy?13 czerwca 2017 od 20:00
za ile?bezpłatnie

Szanowni Państwo, Gdańsk jest miastem, w którym koncerty organowe brzmią z niezwykłą mocą. To zasługa genius loci tego miejsca, mającego korzenie w niezwykle bogatej, bo kilkusetletniej organowej tradycji. To tu znajdują się świetne, zabytkowe instrumenty z duszą. Gdańsk to kolebka takich twórców jak: Johann Goldberg, Paul Siefert, Friedrich Wilhelm Markull, Daniel Magnus Gronau.

Mamy zaszczyt zaprosić na Koncerty Organowe "Bliżej Bacha"! 13 czerwca, o godzinie 20:00 w Bazylice pod wezwaniem świętego Mikołaja w Gdańsku, przy ulicy Świętojańskiej 72 organy ożyją dzięki niezwykłym umiejętnościom polskiego artysty Karola Hilla.

Koncerty organowe wchodzące w skład artystycznej inicjatywy „Bliżej Bacha" rozgrywają się na gdańskich scenach już od ponad dwudziestu lat. Ta rokroczna impreza służyć ma podtrzymywaniu wielowiekowej tradycji, która łączy artystyczny wizerunek Gdańska z muzyką organową. Cel osiągany jest dzięki wyreżyserowanym, starannym prezentacjom muzyki wykonywanymi przez organistów łączonych z wieloma ośrodkami muzycznymi. Koncert uświetniają przede wszystkim artyści związani z Gdańskiem oraz goście, prezentując bogatą twórczość Mistrza Jana Sebastiana Bacha, a także zacny dorobek organowej literatury państw, z których pochodzą.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

„Koncerty organowe Bliżej Bacha" to również wyraźny wymiar edukacyjny. Trudno nie zwrócić uwagi na przestrzeń, w której rozbrzmiewa festiwalowa muzyka. To przecież zabytkowe mury kościoła świętego Mikołaja. Koncerty przybliżają publiczności historię tej świątyni, świątyni wywodzącej się aż z baroku. Słuchaczy zachwyci bogactwo architektoniczne, rzeźba, malarstwo oraz najwspanialszy instrument bachowski - godny samego Mistrza.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy na koncert, który zagra dla Państwa Karol Hilla w towarzystwie flecistki, Doroty Pawlus.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl