Koncert: Ondrej Smeykal & Dominik Muszyński

Koncert: Ondrej Smeykal & Dominik Muszyński
Jednoosobowa orkiestra didgeridoo - Ondrej Smeykal to prawdopodobnie najlepszy sposób, aby opisać jak niezwykła jest muzyka tego fantastycznego artysty.
Gdzie?
„Plama” Gdański Archipelag Kultury
Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Kiedy?
11 października 2018 od 20:00
Za ile?
20 zł

Gdański Archipelag Kultury "Plama” zaprasza Państwa bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się już 11-go października 2018 roku, w mieście Gdańsk, przy ulicy Pilotów 11. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych. Koncert w wykonaniu wirtuoza gry na ciekawym instrumencie, którym jest didgeridoo, nazwiskiem Dominik Muszyński "Wadada".

Jednoosobowa orkiestra didgeridoo - Ondrej Smeykal to prawdopodobnie najlepszy sposób, aby opisać jak niezwykła jest muzyka tego fantastycznego artysty. Bardzo oryginalny styl gry jest rezultatem ogromnego poświęcenia się instrumentowi. Już od jakichś dwóch dekad oraz z coraz to większą intensywnością artysta ciągle rozwija, a także definiuje od nowa swe własne i unikatowe podejście do didgeridoo. Stosuje przede wszystkim bardzo długie Didgoo - dochodzące do czterech metrów długości, uzyskuje wyjątkowo głębokie dźwięki oraz granie znacznie szerszego zakresu podtekstów i dźwięków niżeli na standardowych Didgeridoo. Wszystkie piosenki, jak również wszystkie kompozycje są bardzo odmienne w stylu, zaczynając od break-beatu oraz organic Didgeridoo techno, po trans, czy ambient, a także wszystko co jest pomiędzy.

Od roku 1991 Dominik Muszyński zajmuje się promowaniem kultury etno i muzyką. Grywa na różnych instrumentach perkusyjnych, przede wszystkim uwielbia grać na bębnach (djembe i conga). To lider formacji Wadada, z którą koncertuje na terenie całego kraju, ale nie tylko. Ten projekt wiąże się z muzyką perkusyjną etniczną, która pochodzi z Zachodniej Afryki, Jamajki, Kuby, Gruzji, Brazylii, Australii, Azji, czy Bliskiego Wschodu. Jeden z pierwszych zespołów w Polsce uprawiających taką muzykę.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl